Kaymakam Balıkçılarla Ava Çıktı

Hatay’ın Samandağ Kaymakamı Cahit Çelik, balıkçılara moral ve destek amacıyla onlarla birlikte balık avına çıktı, gemide bir tayfa gibi çalışıp ağ ile balık çekti.

Kaymakam Balıkçılarla Ava Çıktı
İlçenin önemli gelir kaynaklarından biri olan balıkta av sezonunu devam ederken, balıkçılara moral vermek amacıyla ava çıkan Kaymakam Cahit Çelik’e Sahil Güvenlik Bot Komutanı Yüzbaşı Hakan Dişli ile Hakim Cem Kotay da eşlik etti. Av süresince tayfa gibi çalışan Kaymakam Çelik, Yüzbaşı Dişli ve Hakim Kotay, ile balık çekti. Samandağ’da çıkan balıkların Türkiye genelinde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Kaymakam Çelik, şunları söyledi:
 
"İlçede balıkçılık yapan esnafla birlikte denize açıldık. Amacımız onlara moral vermek sıkıntılarını ve sorunlarını yerinde tespit etmek ve hep birlikte çözüm yollarını bulmaktır. İlçemiz deniziyle doğasıyla tarihi ile önemli bir yere sahiptir. Samandağ ilçesinde çıkan balıklar ülke genelinde önemli bir yere sahiptir. Çünkü fabrika atıkları yoktur ve denizimiz tertemiz olup çıkan balıklar kalorisi yüksek ve doğal bir tada sahiptir.Dolayısıyla balıkçılarımız avladıkları balıkları günlük satarak aile ekonomisine katkıda bulunuyorlar.Onlara bol kazançlar diliyorum."
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2016, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER