Kayıp Olan Genç 8.5 Saat Sonra Bulundu

Zonguldak’ın Kozlu ilçesi’nde, annesi 50 yaşındaki Gülnaz Sarı ile kestane toplamak için gittiği ormanlık alanda kaybolan sara hastası, konuşma özürlü 32 yaşındaki İsmail Sarı, 8,5 saat sonra 3 kilometre uzaklıkta yol kenarındaki kayalıklarda otururken bulundu.

Kayıp Olan Genç 8.5 Saat Sonra Bulundu
İlçeye bağlı Kargalar Köyü’nde yaşayan Gülnaz Sarı, saat 11.00 sıralarında 8 aylık iken geçirdiği havale sonucu sara hastalığına yakalanan, konuşma özürlü oğlu İsmail Sarı’yı da yanına alarak kestane toplamak için ormanlık alana gitti. Genç adam, annesiyle bir süre kestane topladıktan sonra gözden kayboldu. Oğlunun yanında olmadığını fark eden Gülnaz Sarı, çevrede oğlunu aradı, fakat bulamadı. Paniğe kapılan kadın, köy muhtarı İbrahim Çevik’i arayarak yardım istedi.
 
Köy muhtarının ihbarı üzerine olay yerine jandarma ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri yönlendirildi. Daha önce de kaybolan ve bir gün sonra dere kenarında bulunan Sarı’yı aramak için ekiplerle birlikte köylüler de seferber oldu. Duymasına rağmen konuşamadığı için ekipler adını hitap ederek sesli arama yaptı. Yapılan arama çalışmalarına rağmen Sarı, bulunamadı. Ekipler, havanın kararması, ormanlık alanda domuzların görülmesi üzerine arama çalışmalarına son verdi.
 
ARAMA ÇALIŞMALARI SONLANDIRILDI, BULUNDU HABERİ GELDİ
 
AFAD ekipleri, sürekli gözyaşı döken Gülnaz Sarı’ya yarın sabah arama kurtarma köpeği birlikte devam çalışmaların süreceğini söylediği sırada İsmail Sarı’nın bulunduğu haberi geldi. Kozlu ilçesinden köye gelmekte olan akrabaları Hüseyin Sarı’nın, sara hastası genci, olay yerinden 3 kilometre mesafedeki Uzungüney Köyü Balkaya Mevkii’nde yol kenarındaki kayalıklarda otururken bulduğu öğrenildi. Bunun üzerine üzüntüsü mutluluğa dönüşen Gülnaz Sarı, AFAD’a ait araca binerek oğlunun yanına gitti. Araçtan inen Gülnaz Sarı, üzerinde pantolonu bulunmayan oğluna sıkı sıkı sarılarak, "Sen beni niye bıraktın yavrum. Oğulcuğum" diyerek büyük sevinç yaşadı. Ekiplere teşekkür eden Gülnaz Sarı, "Çok şükür oğluma kavuştum. Ben onsuz yaşayamam. Ben onu ’oyalansın’ diye yanımda götürüyorum. O bensiz yemek yemez, uyumaz, yatmaz. O benim canım, onsuz yaşayamam" dedi.
 
8.5 saat sonra saat 19.30’da bulunan İsmail Sarı, üşüdüğü için battaniye ile üzeri örtüldükten sonra annesi ile birlikte eve götürüldü.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 22:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER