Kayıp Ceset Yeniden Aranacak

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, mali müşavir 46 yaşındaki Mevlüt Bilen’in öldürülmesiyle ilgili eşi 39 yaşındaki Ayşe Bilen ve sevgilisi olduğu ileri sürülen 40 yaşındaki Numan Bekar’ın tutuklu yargılanmalarına devam edildi. Mahkeme heyeti, kayıp cesedin bulunması için yeniden araştırma yapılmasına karar verdi.

Kayıp Ceset Yeniden Aranacak
Ayşe Bilen, 17 Eylül 2012’de polise kayıp başvurusunda bulunduğu eşi Mevlüt Bilen’i öldürdüğü iddiasıyla 2013’ün Ekim ayında gözaltına alındı. Ayşe Bilen, polisteki sorgusunda 20 yıllık eşini, başka bir suçtan cezaevinde olan Numan Bekar ile öldürüp cesedini parçalara ayırarak boş bir araziye gömdüğünü itiraf etti. Ancak 3 çocuk babası Mevlüt Bilen’in cesedi bulunamadı.
 
Olayın ardından Zonguldak 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle haklarında dava açılan Ayşe Bilen ve Numan Bekar, bu kez suçlamayı kabul etmedi. Bugün görülen duruşmada tutuklu sanıklar Ayşe Bilen ve Numan Bekar ile onlara yardım ettikleri iddiasıyla tutuksuz yargılanan çocukları Merve ve Meral Bilen, Ogün Bekar hazır bulundu.
 
Sanıklar, duruşmada suçlamaları yine kabul etmeyerek beraatlerini talep etti. Mahkeme heyeti, kuvvetli suç şüphesi nedeniyle sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verirken, Mevlüt Bilen’in cesedinin bulunmasına yönelik yeniden araştırma yapılmasını da kararlaştırarak duruşmayı erteledi.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER