Kaybolan Aile 5 Saat Sonra Kurtarıldı

Bursa’nın Uludağ İlçesi’nde kaybolan biri çocuk üç kişilik aile, 28 kişilik arama kurtarma ekibinin 6 saatlik çalışması sonucunda kurtarıldı.

Kaybolan Aile 5 Saat Sonra Kurtarıldı
Kent merkezinde oturan 46 yaşındaki Selim Din, eşi 41 yaşındaki Hatice ve 10 yaşındaki oğlu Yusuf Din ile birlikte saat 15.00’te teleferikle Uludağ çıktı. Sarı Alan bölgesine gelen Din Ailesi, bir süre gezinti yaptıktan sonra saat 19.00’a kadar dönüş yolunu bulamadı. Kaybolduklarını anlayan Selim Din, jandarma ekiplerine haber vererek yardım istedi. Jandarma Arama Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri telefondan ailenin coğrafi konumunu tespit etti. Ekipler Süleymaniye Köyü yakınlarındaki Suiçti deresinin batı yamacında olduklarını tespit ettikleri aileden ateş yakmalarını, ayakta durmalarını ve çocuğu uyutmamalarını istedi. 10 kişilik Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD’dan 15 kişilik ekip ve 3 UMKE ekibi, 5 saat sonra aileye ulaştı.
 
Bir saatlik yürüyüşün ardından Süleymaniye Köyü’ne getirilen Din ailesi burada sağlık kontrolundan geçirildi. Herhangi bir sağlık sorunu olduğu belirlenen aile kurtarma ekiplerine teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 05:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER