banner9

Katil,Tecavüz Edip Boğarak Öldürmüş

Manisa’nın Alaşehir İlçesi’nde hurdacılık yapan Himmet A.’nın tecavüz edip öldürdükten sonra gömdüğü üzüm bağında günler süren aranmadan sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Irmak Kupal’ın otopsisi tamamlandı. Otopsideki ilk bulgulara göre katil, tecavüz edip boğarak öldürdüğü Minik Irmak’la ters ilişkiye girmeye kalkışmış ve bedenine büyük hasar vermiş.

Katil,Tecavüz Edip Boğarak Öldürmüş
Alaşehir’de gündelik işlerde çalışarak geçimini sağlayan 44 yaşındaki Bilal Kupal ile 27 yaşındaki Suriye Kupal çiftinin Menderes Mahallesi, Elmadağ Caddesi, 2 Sokak’taki evlerinin önünde oynayan kızları Irmak Kupal, geçen 14 Ekim’de saat 15.00 sıralarında ortadan kayboldu. Arama çalışmalarına rağmen minik Irmak bulunamazken, baba Kupal’ın bir televizyon programında şüphelendiğini söylediği hurdacılık yapan komşusu Himmet A., katıldığı aynı kanaldaki program arasında cinayeti itiraf etti. Cinayet şüphelisi Hikmet A. polis tarafından gözaltına alınıp Alaşehir’e getirildi ve minik Irmak’ı gömdüğü yeri göstermesi istendi. Sevk edildiği adliyede tutuklanan Hikmet A.’nın gösterdiği, Kupal Ailesi’nin evlerine yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki bölgede bulunan bağlarda arama çalışması başlatıldı. Çalışmalarda, iş makineleri ve ceset arama köpekleri de kullanıldı.
 
İlk olarak minik Irmak’ın, kaybolduğu gün komşusu tarafından hediye edilen ayakkabıları bulundu. Dün de Ilıca Mahallesi’ndeki Şevket Başaran’a ait bağda minik Irmak’ın, üzerindeki ilk günkü kıyafetleriyle 1.5 metre derine gömülen cesedi çıkarıldı. Korkunç cinayete kurban giden Irmak Kupal’ın cenazesi tabuta konulurken, yakınları sinir krizi geçirdi.
 
TÜYLER ÜRPERTEN BULGULAR
 
Alaşehir’deki ilk incelemenin ardından minik Irmak’ın cesedi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.
 
Yapılan otopsideki ilk bulgularda Irmak’a tecavüz edildiği, boğularak öldürüldüğü ve katilin ters ilişkiye kalkışıp vücuduna zarar verdiği ortaya çıktı. Otopsi raporunda minik Irmak’ın ’bedeninde tecavüz izine rastlandığı’, ’boyun bölgesine baskı yapıldığı’, ’ters ilişkiye girme girişiminde bedenini zarar verildiği’ yer aldı. Irmak Kupal’ın vücudunda sperm olup olmadığının saptanması için örnekler alındı.
 
Otopsinin tamamlanmasının ardından cenazesi ailesine teslim edilen minik Irmak, Alaşehir İlçesi’ndeki Tokuçzade Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
 
MİNİK IRMAK’IN YAKINLARI İDAM İSTEDİ
 
Manisa’nın Alaşehir İlçesi’nde hurdacılık yapan Himmet A.’nın tecavüz edip öldürdükten sonra gömdüğü üzüm bağında günler süren aramadan sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Irmak Kupal’ın cenazesi, otopsinin ardından Alaşehir Devlet Hastanesi Morgu’na getirildi. Burada cenaze işlemlerinin tamamlanmasının ardından minik Irmak’ın cenazesi, evinin önüne getirildi. Ailesi ve yakınları, katil zanlısının idam edilmesini istedi. Bazı kadınlar üzerinde ’Ya sizin çocuğunuz olsaydı’, ’Anneler ağlamasın’ ve ’Yeter artık’ yazılı dövizler taşıdı. 
 
Gözyaşlarının sel olduğu Kupal Ailesinin evinin bulunduğu sokakta mevlit okutuldu, yokma döktürüldü. Helallik alındıktan sonra cenaze, Tokuçzade Cami’ne getirildi. Zaman zaman baygınlık geçiren anne Suriye Kupal bir yakının otomobilinde bekledi. Baba Bilal Kupal ise güçlükle ayakta durabildi.
 
Minik Irmak’ın yakınları ve komşuları ağıtlar yakalanarak katili Kürtçe ve Türkçe beddua yağdırdı. Kupal Ailesinin yakınları, televizyon programında katil zanlısı Himmet A.’nın suçsuz olduğunu söyleyen kişilere tepki gösterdi. Cenaze törenine katılan yüzlerce kişi cami avlusunu doldurdu. Üzerine yeşil tülbent örtülen tabuta Kupal’ın yakınları beyaz ve sarı renkli kasımpatılar bıraktı. Minik Irmak’ın ablası 10 yaşındaki Ayşe Kupal bir süre tabuta sarıldı.
 
İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından minik Irmak’ın cenazesi, Yeni Alaşehir Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2016, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER