banner51

Katil Kocaya Müebbet İstendi

İzmit’te geçtiğimiz yıl Kasım ayında nikanlı eşi ile üzerine kuma getirdiği genç kadını öldüren Levent Ser’in yargılandığı ilk davada savcı, ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılmasını istedi.

Katil Kocaya Müebbet İstendi
İzmit’in Kuruçeşme semtinde oturan ve çatı kaplama işinde çalışan 34 yaşındaki Levent Ser, bir yıl önce eşi 33 yaşındaki eşi Fadime Ser’in üzerine 20 yaşındaki İnci Ateş’i kuma olarak getirdi. Kısa süre sonra Levent Ser, işlerin iyi gitmemesi üzerine işten ayrılıınca ailede geçim sıkıntısı nedeniyle ve sık sık tartışmalar yaşanmaya başlandı. Geçen Kasım ayında meydana gelen olayda alkol alan Levent Ser, iddiaya göre nikahlı eşinin kendisini aldattığını söylemesi üzerine çıkan tartışma sonucu ölen babasına ait tüfekle önce kendisini engellemeye çalışan İnci Ateş’i, ardından da eşi Fadime Sear’i vurarak öldürdü.
 
Kocaeli 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün yapılan ilk duruşmada hakim huzuruna çıkan Levent Ser hakkında savcı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti. Levent Ser verdiği ifadede, olay günü alkol aldığıın ve işten ayrıldığı için moralinin de bozuk olduğunu belirterek, "Olay günü eşim Fadime ’beni bir erkekle görsen ne yaparsın?’ diye sordu. Ben de ona ’biri seni rahatsız mı ediyor?’ dedim. Bu kez beni aldattığını söyledi. Çok sinirlendim diğer odaya gittim. 6 ay önce vefat eden babamın tüfeğini aldım. O sırada ikinci eşim (İnci) bana engel olmaya çalıştı. O anda yaşanan kargaşa sırasında tüfek kaza ile ateş aldı, İnci vuruldu. Sonra Fadime’nin yanına gidip İnci’nin onun yüzünden yaralandığını söyledim. O da benim yüzüme tükürüp  ’Sen adam mısın? Ben bir erkekle beraber oldum bir daha olsa yine yaparım, adamsan beni de vur’ dedi. Öyle deyince ben de kendimi kaybettim ve Fadime’ye ateş ettim. Fadime benim 12 yıllık eşim. İnci’yle bir yıldır beraberiz. İnci’yi de bana Fadime ayarlamıştı" dedi.
 
Mahkeme heyeti bazı tanıkların dinlenmesi için duruşmayı 12 Mayıs 2015 tarihine erteledi.
Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 19:46
YORUM EKLE

banner47