Katil Babaya Ömür Boyu Hapis İstemi

Kastamonu’da, otomobilini vermediği için kendisine tepki gösteren oğlu 27 yaşındaki Turan Odacı’yı tabanca ile öldüren 46 yaşındaki Burhan Odacı’nın tutuklu yargılanmasına başlandı. Burhan Odacı, otomobili alkollü olduğu için oğluna vermediğini belirterek, "Parke taşlarını bize atmaya başladı. Babamın kafasına taş attı. Boğuşma sırasında tabanca ateş aldı" dedi.

Katil Babaya Ömür Boyu Hapis İstemi
Geçen 30 Ağustos’ta İsmailbey Mahallesi’nde meydana gelen olayda Burhan Odacı, bir yakınlarının kınasına katıldıktan sonra eve döndüklerinde, otomobili isteyen oğluna vermedi. Bu yüzden çıkan tartışmada tabancasını çıkaran Burhan Odacı, oğlu Turan Odacı’ya ateş etti. Göğsünden vurulan Turan Odacı, hayatını kaybetti. Olayın ardından polisi arayarak oğlunu vurduğunu söyleyen Burhan Odacı’nın, ’yakın akrabayı öldürmek’ suçundan ömür boyu hapis cesası istemiyle tutuklu yargılanmasına başlandı.
 
Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan Burhan Odacı, otomobili alkollü olduğu için oğluna vermediğini ileri sürerek, şöyle dedi:
 
"Oğlum kınada alkol almıştı. Başına bir iş gelebileceğini düşünerek arabayı vermedim. Daha önce alkolden ehliyeti alınmıştı. Bunun üzerine yoldaki parke taşlarını bize fırlatmaya başladı. Otomobilin camını kırdı. Yaşlı babamın kafasına taş attı. Sonra üzerime yürüdü ve boğuşmaya başladık. Boğuşma sırasında belimden çıkardığım tabanca ateş aldı. Ne olduğunu hatırlamıyorum. Olay sonrası kan içinde oğlumu görünce polisi arayarak oğlumu vurduğumu söyledim ve ambulans istedim. Çok pişmanım."
 
Duruşma, tanıkların dinlenmesi için ertelendi.
Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2015, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER