banner9

Kaset Komplosunda Flaş Gelişme

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve bazı eski MHP'li milletvekillerine ait olduğu ileri sürülen görüntülerle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, 89 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi . Gözaltı kararı verilen zanlılardan 36'sı gözaltına alınırken, 53 şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Son dakika haberi: Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, CHP Antalya  Milletvekili Deniz Baykal ve bazı eski MHP'li milletvekillerine ait olduğu ileri  sürülen görüntülerle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, 89 şüpheli hakkında  gözaltı kararı verildi.
 
Alınan bilgiye göre, Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma  Bürosunda görevli cumhuriyet savcısı, soruşturma kapsamında şüpheli bulunan 170  kişiden 89'u hakkında gözaltı kararı verdi.
 
Dosyanın şüphelisi 31 kişinin halen başka suçlardan tutuklu oldukları  öğrenilirken, 50 şüphelinin de gözaltına alınmaksızın ifadelerinin alınması için  Ankara Emniyet Müdürlüğüne talimat yollandı.
 
Hakkında gözaltı kararı verilen 89 kişiden 36'sının gözaltına  alındığı, 53 şüphelinin yakalanması çalışmalarına da devam edildiği bildirildi. Siyasilere komplo operasyonunda gözaltına alınanlar arasında 34 polis bulunuyor.  
 
Gözaltına alınan kişiler arasında Deniz Baykal'ın evine gizlice girilmesini sağlayan çilingir ve kamerayı yerleştiren kişiler de var.
 
SORUŞTURMA
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Deniz Baykal'a ait olduğu ileri  sürülen görüntülerle ilgili soruşturma başlatmıştı.
 
Bu soruşturma ve 2011'de bazı isimlerin MHP'den istifasına yol açan  görüntülerle ilgili soruşturma dosyaları geçen aylarda, "Özel hayatın gizliliğine  yönelik eylemlerin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)  tarafından gerçekleştirildiğine ilişkin şüpheler" üzerine birleştirilmişti.
 
Savcılığın birleştirme kararında, şu ifadeler yer almıştı:
 
"Müştekilere ait olduğu iddia edilen ve internet ortamında yayınlanan  video görüntülerini çeken, internet ortamında yayınlanan olay faillerinin  eylemlerinin icrasındaki benzerlikler gözetildiğinde aynı örgütsel yapı  tarafından gerçekleştirildiğine ilişkin beyanlar, deliller elde edildiği ve bu  yönüyle her iki soruşturma evrakı arasında fiili ve hukuki irtibat bulunduğu  anlaşıldığından, her iki soruşturma evrakının birleştirilmesine karar  verilmiştir."
Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2016, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER