Kasaplar Sucuk Ve Köfte Dağıttı!

Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Vekili Osman Yardımcı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yayımladığı son genelgeyi protesto için, 200 kilo sucuk ile 70 kilo köfteyi vatandaşa bedava dağıttı.

Kasaplar Sucuk Ve Köfte Dağıttı!
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yayımladığı ’Yerel Marjinal ve Sınırlı Faaliyetlerin Düzenlenmesine Dair Tebliğ’e, Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Vekili Osman Yardımcı’dan tepki geldi. Aynı zamanda Antalya Kasaplar Odası Başkanı olan Osman Yardımcı, kasapların sucuk ve tavuk satışına engel olan tebliğle fabrikaların kendi ekmeklerine ortak edilmeye çalışıldığını söyledi.
 
Osman Yardımcı, "Tepkimiz üzerine, kasap köftesi tamamen yasak olmayacak ama anında hazırlanmak zorunlu olacak. Buna rağmen sucuk ve tavuk satışını sanayicilere veriyorlar. 3 metre kumaşı terziye götürseniz ’etek iznim var, elbise dikemem mi’ diyecek? Ben bir şey yapamayacaksam kasaplık ehliyetini niye verdin? Aracım gerecim varsa niye engelliyorsun? Bir tavuk alıp pikniğe gidecek vatandaş kendi parçalamaya mecbur mu? Müşteri bana ne diyorsa onu yapmak zorundayım. Vatandaşla esnafı karşı karşıya getirmesinler" dedi.
 
DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE
 
Kendilerinin gerekirse sucuk ve tavuğu el altından satacaklarını aktaran Osman Yardımcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
“Bizim sucuğumuzdan korkumuz yok. Sadece Başbakana verdiğimiz sinerji ile hakkımızı geri istiyoruz. Çünkü, sucuk, köfte esnafın işidir. Türkiye’de bu sektördeki 3, 5, 15 sanayici grubu için 35 bin esnafımızı mağdur etmeye çalışıyorlar. Ben, köftenin geriye döndüğü gibi sucuk ve tavuğun da geri döneceğine inanıyorum. Biz siyaset yapmıyoruz. Bugün sadece sesimizi eylemle dile getirmeye çalışıyoruz. Bugün, bakanlığın sayesinde millet sucuk, köfteyi bedava yesin istedik. Biz sucuğumuzu yapacağız, sucuğumuzu bırakmayacağız. Bize bu hakkımızı geri versinler."
 
Eylem, 200 kilo sucuk ile 70 kilo köftenin davul zurna eşliğinde vatandaşa ücretsiz dağıtılması ile son buldu.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER