Kartepe'de Düşen Helikopterin Enkazı Kaldırılıyor

Kocaeli’nin Kartepe İlçesi havalandıktan Karaardıçlı mevkisinde 12 Ekim Pazar günü öğle saatlerinde düşen ve 2’si pilot subay 2’si teknisyen astsubay 4 askerin şehit olduğu helikopterin enkazını kaldırma çalışmaları başladı. 

Kartepe'de Düşen Helikopterin Enkazı Kaldırılıyor
 
Kartepe Cengiz Topel Aaskeri Havaalanı’ndan Konya’ya gitmek üzere havalanan ’Deniz Şahini’ olarak da bilinen S-70B Sikorsky tipi askeri helikopter, 7 dakika sonra radarlardan kayboldu. Helikopterin Kartepe’de kayak merkezi ve otel bölgesinin arka bölümündeki ağaçlarla kaplı Karaardıçlı mevkisine düştüğü anlaşıldı. Enkazı yaklaşık 10 saat sonra bulunan helikopterde Deniz Pilot Binbaşı Deniz Akdeniz, Deniz Pilot Üsteğmen  Çağrı Ceyhan ile Astsubay Kıdemli Üstçavuş Mehmet Karakaşoğlu ve Astsubay Üstçavuş Ömer Burak Öğüt şehit oldu. Deniz Hava Komutanlığı ve jandarma kaza kırım ekibinin helikopter enkazında yaptığı incelemelerin tamamlanmasının ardından enkaz kaldırma çalışmaları başlatıldı. 
 
Ormanlık dik bir vadide yaklaşık 500 metre mesafede bulunan helikopter enkazı önce parçalandı. Ardından askeri vinçler yardımıyla TIR’lara yüklendi. Güvenlik kapsamında üstleri brandalarla kapatılan TIR’lar, Cengiz Topel Hava Üs Komutanlığı’na dodğru yola çıktı. 
 
 
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER