Kars'ta Buzlanma Kazaları

Kars’ta kar yağışının ardından etkili olan soğuk hava nedeniyle kaldırımlar ve caddeler buz pistine dönüştü. Son 24 saat içinde çok sayıda maddi hasarlı kazanın meydana geldiği Kars’ta bazı vatandaşlar da düşme sonucu yaralandı.

Kars'ta Buzlanma Kazaları
 
Önceki gün yağan ve sonra eriyen kar, gece ısının sıfırın altında 3 dereceye kadar düşmesi sonucu yollarda buzlanmaya neden oldu. Kaldırım ve caddelerde meydana gelen buzlanma kazalara yol açtı. Bugün erken saatte okul ve işlerine gitmek için evlerinden çıkanlar, zor anlar yaşadı. Mihralibey köprüsü ile Gazi Ahmet Muhtar Paşa (GAMP) caddesinde taşıtlar, buzlanma yüzünden kaydı. Bazı taşıtlar kayarak başkalarına çarptı, bazıları kaldırımlara çıktı. Kayarak kaldırımlara çarpan bazı taşıtlar ise ters döndü. Can kaybının yaşanmadığı maddi hasarlı kazalarda hafif yaralananlar hastanelerin acil servislerine başvurdu.
 
Bir genç kız da arkadaşlarıyla yürürken ayaklarının kayması sonucu sırt üstü düşerek yaralandı. Arkadaşları ve çevreden geçenler tarafından ayağa kaldırılan genç kız, ağrısından dolayı ağlamaya başladı. Buzlanma yüzünden caddelerde karşıdan karşıya geçmekte zorlanan yaşlılara gençler yardım etti.
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER