Karnında Bebeği İle Kazada Can Verdi

Adana’da manevra yapan servis minibüsünün çarptığı 6 aylık hamile 37 yaşındaki Yeşim Işık, karnındaki bebeği ile birlikte öldü, kadın arkadaşı 36 yaşındaki Ümit Aybaş ise ağır yaralandı. Cesedi Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırılan genç kadının kocası Yahya Işık, boynuna astığı eşinin baş örtüsünü koklayıp, "Kendi gitti, kokusu kaldı" diye gözyaşı döktü.,

Karnında Bebeği İle Kazada Can Verdi
Merkez Sarıçam İlçesi’nin Yavuzselim Mahallesi’nde oturan bir kız çocuğu annesi Yeşim Işık, misafirliğe gelen Ümit Aybaş’ı yolcu etmek için Atatürk Caddesi’ne çıkıp, karşı yönden gelecek dolmuşu beklemeye başladı. Bir süre sonra iki arkadaş, dolmuşun durağa yaklaştığını görüp karşıya geçmek için yürümeye başladı.
 
İddiaya göre Işık ile Aybaş, kaldırımdan indikleri sırada, geri manevra yapan 42 yaşındaki Altun Bulut’un kullandığı 01 S 2761 plakalı servis minibüsünün altında kaldı. Minibüsün çarptığı Yeşim Işık ile Ümit Aybaş ağır yaralandı. İki kadın ambulanslarla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Balcalı Hastanesi’ne kaldırıldı. Yeşim Işık, doktorların tüm müdahalelerine rağmen karnındaki 6 aylık bebeği ile birlikte hayatını kaybetti. Anne ile doğmamış bebeğin ölümüne neden olan sürücü Altan Bulut ise gözaltına alındı.
 
Genç kadının cesedi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Acı haberi alan Yeşim Işık’ın özel bir hastanede çalışan eşi Yahya Işık ile yakınları geldikleri Adli Tıpta sinir krizi geçirdi. Kazanın, servis minibüsü sürücüsü Altan Bulut’un dikkatsizliği sonucu meydana geldiğini ileri süren Yeşim Işık’ın babası Hüseyin Yılmaz ile kayınpederi Ahmet Işık, "Arkadaşı kızımı ziyarete gelmiş. Misafir evine dönmek için yola çıkınca, kızım da okulda olan torunumu alacağını söyleyip, hem yolcu etmek, hem de onu almak niyetiyle birlikte çıkmışlar. Kaldırımın üzerinde bekledikleri sırada, servis minibüsü önlerinden geçmiş. Bu sırada karşıda da dolmuşu görünce kızım ile arkadaşı kaldırımdan caddeye inmişler. İleriye doğru giden servis minibüsü önce durmuş, sonra da geri geri gelmiş. İçindekilerin uyarısına rağmen kızım Yeşim ile arkadaşına çarpmış. Kızım ile karnındaki bebeği öldü, arkadaşı da ağır yaralandı" diye konuştu.
 
KOPARDILAR GÜLÜMÜ
 
Eşinin cenazesini teslim almak için Adli Tıp Kurumu Morgu’na gelen Yahya Işık ise karısının sürekli kullandığı baş örtüsünü boynuna asıp ağıtlar yaktı. Doğmamış bebeği ile eşini kaybeden gözü yaşlı kocayı arkadaşları teselli etmeye çalıştı. Eşine ait baş örtüsünü koklayıp, "Kendi gitti, kokusu kaldı" diye gözyaşı döken Yahya Işık, "Gülümü aldılar benden, kopardılar çiçeğimi. Evim battı, kopardılar gülümü benden. Ona hep ’Gülüm’ derdim. Yavrusuyla gitti beraber, ciğer kuzusunu göremeden gitti" dedi.
 
Otopsisi tamamlanan Yeşim Işık’ın cenazesi, yakınları tarafından teslim alınarak Buruk Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2015, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER