banner51

Karla Kaplı Yolda 44 Saatlik Esaret

Kar yağışı nedeniyle trafiğe kapanan İstanbul-İzmir Karayolu’nda yanındaki üç arkadaşıyla 44 saat mahsur kalan 47 yaşındaki çiftçi Ahmet Karakaş, "Devlet Hakkari’de, Erzurum’da Elazığ’da yolları açarken burada sadece Balıkesir-İzmir anayolunu açamadı. Yani bu kadar acizlik olamaz" dedi.

Karla Kaplı Yolda 44 Saatlik Esaret
 
İstanbul-İzmir Karayolu’nun yoğun kar yağışı nedeniyle geçen salı günü saat 15.00’de trafiğe kapanan Akhisar-Balıkesir bölümü 45 saat sonra açıldı. Uzun araç kuyrukları oluşan yolda mahsur kalarak mağdur olanlarından biri de Akhisarlı çifti Ahmet Karakaş oldu. Yeni yıla otomobilinde yanındaki üç arkadaşıyla birlikte girmek zorunda kalan Karakaş, yaşadıklarını DHA muhabirine anlattı. Geçen salı günü saat 16.00’da Balıkesir’den Akhisar’a gitmek için yola çıktıklarını belirten Karakaş şunları söyledi:
 
"Balıkesir Polis Okulu geçtikten sonra ise yol tıkandı. Yol tıkandıktan sonra da kar yağışı durmadan devam etti. Kar yağışından dolayı yollar kapandı, araçlar mahsur kaldı. Binlerce insan ve araba, kadın çoluk, çocuk perişan oldu. Ne bir devlet temsilcisi ne de başkası geliyordu. Aradığımızda ise ’8 ila 10 ekip çalışıyor’ diyorlardı ama ne gelen, ne de giden oluyordu. ’AFAD yardım ve kumanya gönderiyor’ diyorlardı. Su, ekmek, yakıt bitti, yolda lastiklerin havaları indi. Dönen arabalar, kamyonlar, insanlar mağduriyeti yaşadı ve bir tane yardım gelmedi, biz görmedik. Kendi imkanlarımız ile yolu düzelte düzelte geldik. En son bir tane dozer geldi. Bu dozer Balıkesir il sınırına kadar önümüzden gidip, yolu açtı. Daha sonra Gelenbe Jandarma ekipleri geldi, bizi tekrar yola çıkardırlar. 44 saat boyunca yollarda perişan olduk. 44 saat boyunca büyük bir çile yaşadık. Devlet Hakkari’de, Erzurum’da Elazığ’da yolları açarken burada sadece Balıkesir-İzmir anayolunu açamadı. Yani bu kadar acizlik olamaz. Balıkesir Valiliğini arıyoruz, diyorlar ki ’Ekipler yolda, en kısa sürede yol açılacak.’, Akhisar tarafını arıyoruz, ’Ekipler yolda en kısa sürede yollar açılacak. Ama 44 saatte biz ancak kurtulabildik."
 
 
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2015, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER