banner51

Kargo Şirketinin Deposu Yandı

Erzurum’da bir kargo şirketine ait toplama merkezinde çıkan yangında 1 kişi öldü, biri ağır 4 kişi yaralandı. Yangında zehirlenen 1 itfaiye erine olay yerindeki ambulansta müdahale edildi. Şiddetli rüzgar nedeniyle yangın güçlükle kontrol altına alınarak söndürüldü.

Kargo Şirketinin Deposu Yandı
 
Birinci Organize Sanayi Bölgesi’nde MNG Kargo Şirketi Erzurum Bölge Müdürlüğü deposunda saat 03.00 sıralarında iddiaya göre, bir aracın donan yakıt deposunun ısıtılmaya çalışıldığı sırada patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle içerisinde yaklaşık 20 kişinin bulunduğu depodaki kargo malzemeleri ile araçlar alevler içerisinde kaldı. Yangın sırasında deponun içindeki kargo aracının içinde uyuyan Salih Adıyan adlı şoför hayatını kaybetti. Yaralanan Şeref Ardıç, Emre Maral, Uğur Avli ve Bayram Atmaca 112 Acil servis ekiplerince kaldırıldıkları Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanelerinde tedavi altına alındı.
 
Büyükşehir Belediyesi’ne ait İtfaiye ekipleri, çıkan yangını sabaha karşı kontrol altına alarak söndürdü. Dumandan zehirlenen bir itfaiye eri olay yerindeki ambulansta serum ve oksijen takılarak tedavi edildi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceyi bulduğu Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çalışmada, itfaiye erlerinin üzerine değen su buzlanmaya neden oldu. Binaya sıkılan sular nedeniyle de pencerelerde buz sarkıtları oluştu.
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2014, 08:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER