Kardeşlerin Hedefi Avrupa Şampiyonluğu

Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda birincilik ve üçüncülük elde ederek Manisa’nın gururu olan 3 kardeş, 2016 yılında yapılacak Avrupa Şampiyonası için hazırlıklara başladı.

Kardeşlerin Hedefi Avrupa Şampiyonluğu
Türkiye’de 2013 yılında yapılan Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda dereceye giren 30 yaşındaki Vasfi Efe, 38 yaşındaki İbrahim Efe ve 35 yaşındaki Saffet Efe, 2016 yılında yapılacak Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda 3 ayrı kategoride 3 şampiyonluk hedefledi. Şampiyonaya kısıtlı olanaklarla hazırlandıklarını ve Manisa Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerin kendilerine sponsor olmaları halinde Manisa’nın adını Avrupa’da duyuracaklarını belirten sporcu kardeşlerden Vasfi Efe, şöyle dedi:
 
"Bu spora 2003 yılında başlayan İbrahim ağabeyim, bize örnek oldu. Daha sonra sıkı bir çalışma yapmak adına 2009 yılında kendimize spor salonu açtık. 2013 yılında üç kardeş olarak girdiğimiz Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza attık. Şampiyonada Saffet ağabeyim ve ben üçüncülük elde ettik, İbrahim ağabeyim ikinci oldu. Bu başarı ile birlikte Türkiye Milli Takımı’nda yer alarak Avrupa Şampiyonası’na gitmeye hak kazandık. O yıl Rusya’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda İbrahim ağabeyim sekizinci oldu. Şimdi 2016 yılında yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’na daha sağlam hazırlanıyoruz. Sabah 1 saate yakın, kilo vermek için kardiyo yapıyoruz. Akşamları ise ağırlıklı bir antrenman programımız var. Günde yaklaşık 3 saat çalışıyoruz. Bunun yanında zaten 7 aydır diyetteyiz. Önümüzde 4 ay gibi bir süre var. İnşallah Avrupa’da iyi dereceler elde edeceğiz."
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER