'Kardeşim, Tayyip Erdoğan mı Seçime Giriyor?'

AK Parti İzmir Milletvekili adayı Binali Yıldırım, muhalefet partilerinin tek dertlerinin Ak Parti’yi iktidardan düşürmek olduğunu savundu. Yıldırım, "Şimdi aynı şeyleri söylüyorlar, yine varsa yoksa AK Parti, varsa yoksa Tayyip Erdoğan. Kardeşim, Tayyip Erdoğan mı seçime giriyor? Adresi niye şaşırıyorsunuz? AK Parti burada karşınızda, niye blok oluşturdunuz? Bu millet öyle basiret sahibidir ki bu tiyatroyu görüyor" dedi.

'Kardeşim, Tayyip Erdoğan mı Seçime Giriyor?'
İzmir’in Kemalpaşa İlçesi’nde, Gebze- Orhangazi- İzmir Otoyolu (İzmit Körfez Geçişi ve Bağlantı Yolları Dahil) Yap- İşlet- Devret Projesi’nin Kemalpaşa- Torbalı Bağlantı Yolu kısmının açılış töreninde, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili adayı Binali Yıldırım, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, belediye başkanları, daire müdürleri, firma yetkilileri, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Saat 13.00’te başlaması planlanan program, Binali Yıldırım’ın seçim çalışmaları nedeniyle saat 14.00’te başladı.
 
Karayolları Genel Müdürü Kartal, projeyle ilgili bilgi verdi. Kartal, "Bu proje toplam 433 kilometredir. Projenin tamamlanmasıyla ülkemiz nüfusunun üçte birinin yaşadığı illerle çevre iller arasında trafik hareketi daha konforlu ve güvenli hale gelecektir. Yatırım maliyeti 6.3 milyar olan otoyolun tamamlanmasıyla Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi’ne otoyolla bağlanmış olacak. Otoyol projesi ile 95 kilometre kısalarak İstanbul- İzmir arası 8-9 saatten 3.5 saate düşecek. Bugün itibariyle açılışını yapacağımız Kemalpaşa bağlantı yolunun 6.4 kilometresini hizmete alıyoruz. Bununla ilgili İzmir’de 29 kilometre yol bulunuyor. Bu alanı da önümüzdeki aylarda hizmete almayı planlıyoru" dedi.
 
İzmir’in üreten bir kent olduğuna değinen Vali Mustafa Toprak, projenin önemine vurgu yaptı, projeye destek verenlere teşekkür etti.
 
’ECDADIMIZA KARŞI SORUMLULUĞUMUZ VAR’
 
AK Parti İzmir 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili adayı Binali Yıldırım, "Buradan çıkıp İzmit’e gideceksiniz. Yaklaşık 5 kilometrelik köprüyü kullanacaksınız. 6 dakikada köprüyü geçip İstanbul’u göreceksiniz. Şu an açacağımız iş basit bir iş değil. 90 trilyonluk bir yatırımdan bahsediyorum. Buradan İstanbul’a gidecek olan vatandaşlar Kemalpaşa’dan İstanbul’a gidenler Bornova’ya falan inmeyecekler. Direkt buradan hemen otoyola katılıp ver elini İstanbul. İstanbul’dan gelen Aydın’a, Muğla’ya, Uşak’a nereye gidecekse herkes buradan Kemalpaşa’nın alt tarafından geçip Torbalı bölünmüş yolundan çevre yolunu kullanıp istedikleri gidecekler. Büyük bir rahatlama. Bu yolu en seri şekilde yapıp bize bugün hizmete hazır hale getiren Otoyol A.Ş.’ye teşekkür ediyorum. Otoyol A.Ş,. 5 firmadan oluşuyor. Daha önce 6’ydı. 5 aslan gibi Türk firmasından oluşuyor. Teröre inat Hakkari, Iğdır, Bingöl’e havalimanı yaptık. Çünkü başımızda bu ülke sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan vardı" diye konuştu.
 
’6 MİLYON VATANDAŞ OY VERDİ ONLAR DA MI YANLIŞ YAPTI?’
 
Terör örgütü PKK’nın 1980’li yıllarda ilk ortaya çıktığı dönemde, Türkiye’yi bölmeyi hedeflediğini belirten Yıldırım şunları dile getirdi:
 
"Aklı sıra Türkiye’nin bir kısmını bölüp ayrı devlet yapacaktı. Türkiye’yi bölmeye hiç kimsenin gücü yetmez. Biz oraya yol, havalimanı, iletişim yolları, hastane okul yaptıkça oradaki vatandaşlarımızı terörden bazı baskılardan kurtardıkça terör örgütü bu sefer şöyle bir karar aldı. Hatırlayın 2013 artık ’Bu bölücülük işi hayal, biz bu ülkeyi bölemeyiz. Bunlar ülkeyi uyandırdı, millet ne istiyorsa yapıyor bu işten vazgeçelim. Biz artık bölücülük yapmayacağız Türkiye içinde demokratik yollardan hakkımızı arayacağız.’ Buna kim ne der? Ama öyle mi oldu? Barış olsun insanlar ölmesin, şehitler olmasın vatan bölünmesin buna itirazı olan var mı? Yok. Süreç başladı, siyasi rakiplerimiz de boş durmadı, ’Siz terör örgütüyle masaya oturdunuz’ diyerek bizi suçladılar, bu külliyen yanlış. Diyelim ki bir an için doğru. Peki soruyorum. Biz HDP ile oturduk yanlış yaptık. 7 Haziran’da bu partiye 6 milyon vatandaş oy verdi onlar da mı yanlış yaptı? Onlar barışa inandı oy verdi, nereden bilsinler aldatılacaklarını? Hemen seçimden sonra bütün gerçek yüzleri ortaya çıktı."
 
’BU DEFTER KAPANDI’
 
Çözüm süreciyle ilgili bardağı taşıran son olayın Ceylanpınar’da 2 polisin şehit edilmesi olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Ondan sonra bu defter kapandı. Artık sonuna kadar bunlar milletin canını yakmayacak şekilde işin sonuna kadar gideceğiz. Kardeşliğe, birliğe, beraberliğe, çözüme sonuna kadar evet ama suçsuz masum insanları katleden askerimizi polisimizi şehit eden bu katillerle mücadeleye de sonuna kadar devam edeceğiz" dedi.
 
’AÇIK SAVAŞ İLAN EDEMEYECEKLERİNİ BİLİYORLAR’
 
Türkiye’nin zor bir coğrafyada yer aldığını ve tarih boyunca ağır bedeller ödediğini savunan Yıldırım, şöyle devam etti:
 
"Çünkü burası dünyanın buluştuğu yer. Etrafa bakalım, ne oluyor. Suriye’yi, Irak’ı, Libya’yı, Tunus’u, Yemen’i düşürdüler, Filistin zaten tek başına çaresiz. İran’ı da ayarladılar. Orada süper güçler ne yapıyor, rekabet yapıyor. Masum insanların kanı üzerinden orada rekabet yapıyorlar. Tek engel var Türkiye’yi de diz çöktürmek. Bu millet Çanakkale’de hepinize dersini verdi unutmayın. Bunları biraz konuşmamız lazım. Türkiye’ye açık savaş ilan edemeyeceklerini biliyorlar. Çünkü Türkiye’ye bu sökmez. Türkiye NATO ülkesi, İstiklal’in, bağımsızlığın ne anlama geldiğini en iyi bilen ülkedir. 16 devlet kurmuş asla ama asla başka bir devletin esareti altına girmemiş. Böyle bir ulustan bahsediyoruz. Atatürk ne diyor, ’Bağımsızlık Türk milletinin karakteridir’ diyor. Onun için Türkiye’yi dışarıdan çözemeyecekleri, diz çöktüremeyeceklerini anlayınca içeriden taşeronları devreye soktular. Bir bölücü hain PKK terörü vardı. Bir de şimdi DAİŞ’i çıkarttılar. Onlar da din adına insanları öldürüyor. Bizim dinimiz insanı öldüren değil, insanı yaşatan dindir. PKK neyse DAİŞ de odur."
 
HDP’YE ÇAĞRIDA BULUNDU
 
HDP Eş Genel Başkanlarına seslenen Binali Yıldırım, "HDP başkanlarına şu çağrıda bulunuyorum; Bu millet size destek olacak, çıkın deyin ki ’PKK terör örgütüdür’ deyin biz nasıl DAİŞ’i lanetliyorsak, siz de çıkan PKK’ya tavrınızı koyun, millet de sizi desteklesin. Koyamazsınız çünkü o terör örgütü sizi esareti altına almış. Bunu anladık" dedi.
 
’PARTİLER İRADENİN GEREĞİNİ YAPMADI’
 
Sandıkta verilen karara saygı duyduklarını ancak meclise giren partilerin hükümet kuramadığını ve yeniden seçim kararı aldıklarını dile getiren Binali Yıldırım, şunları söyledi:
 
"Vatandaş iradesi neyse o ama partiler maalesef bu iradenin gereğini yapamadı. 4 ay sonra niye tekrar millete geliyor, bunu neden halledemedik, bunun üzerinde durmak lazım. Seçimler olunca, iktidar olamadık dünyanın sonu değil ne yapalım koalisyon yapalım bize en yakın kim, fikriyle zikriyle söylemleriyle MHP. Biz MHP ile koalisyona kendimizi hazırlarken birden bire bir baktık sayın Bahçeli ’Hayır, koalisyona hayır. 15 Kasım’da tekrar seçim var’ demedi mi? Bütün kapıları kapatmadı mı? Bunda en fazla üzülen benim ülkücü milletçi kardeşlerim oldu. 13 yıldır peşinden koşuyorlar. İyi de başarı elde ettiler, bu başarının gerçek sahiplerine sorma zahmetine girmeden ’Hayır’ demek ne anlama geliyor? Peki 1 Kasım’da ben ülkücü ve milliyetçi kardeşlerime diyorum ki hayırda hayır vardır Bahçeli’ye hayır çekin olsun bitsin. Sizlerin emrindeyiz. Farklı düşünceler sağda da solda da fikir seviyesinde kaldığı sürece bizim demokrasimizin gelişmesi için ihtiyacı olan gıda gibidir. Ama bu bunlar şiddete dönerse husumete dönüşürse o zaman böyle şeyleri kabul edemeyiz."
 
KARDEŞİM, TAYYİP ERDOĞAN MI SEÇİME GİRİYOR
 
Muhalefet partilerinin blok oluşturup, tek amaçlarının AK Parti’yi iktidardan düşürmek olduğunu ileri süren Yıldırım, muhalefetteki hiç bir partinin "İktidar olacağız" demediğini belirtip, şöyle devam etti:
 
"Hepsi ’AK Parti’yi iktidardan nasıl düşürürüz’ onu düşünüyor. Memlekete mesaj verin, ’Bunlar körfezi köprüyle geçtiler biz de Çanakkale’yi geçeceğiz’ deyin. Milletin yüreğini ferahlatacak bir şey söyleyin. İnansınlar sizi iktidar yapsınlar, yok. ’Bir olalım AK Parti’yi yıkalım. Türkiye’yi iktidarsız yapalım’ diyorlar. 7 Haziran’dan hiç ders almamışlar. Madem blok yaptınız. AK Parti’yi iktidardan kıl payı düşürdünüz sonra bu blok niye çatladı? Bir araya gelip hükümeti kursaydınız o da yok. Çözümleri çözümsüzlük. Siyaset sorumluluk ister. Verilen her oyun karşılığını millete hizmet olarak döndürmek gerekiyor. Şimdi yine seçime gidiyoruz, yine aynı. Aynı şarkı, ’AK Parti iktidar olmasın. Bana yaramayan başkasına da yaramasın millet bizim umurumuzda değil. Rahatımız yerinde devlet hazineden parayı veriyor’ diyorlar. İşçilerin talepleri, enflasyon, tarımda çalışanların sorunları ne olacak bunları düşüneceğine ne güzel dünya gez toz el salla el öptür hayat hoş gerisi boş. Şimdi aynı şeyleri söylüyorlar şu anda yine varsa yoksa Ak Parti, varsa yoksa Tayyip Erdoğan. Kardeşim, Tayyip Erdoğan mı seçime giriyor? Adresi niye şaşırıyorsunuz? AK Parti burada karşınızda, niye blok oluşturdunuz. Bu millet öyle basiret sahibidir ki bu tiyatroyu görüyor."
 
İZMİR’İ İSTANBUL’LA YARIŞTIRACAĞIZ
 
İzmir’in ilklerin şehri olduğunu ancak bugün geride kaldığını iddia eden Yıldırım, "İzmir dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi. Ama gelin görün bugün İzmir 7. sırada. Gelen geçmiş, Bursa’sı, Kocaeli’si, İstanbul’u, Ankara’sı hepsi geçmiş. İzmir kaybetmiş. Artık İzmir’in kaybedecek zamanı yok, İzmir bizim dönemimizde nasıl 30 katrilyon hizmetle buluştuysa yeni dönemde de yakışan İstanbul- İzmir otoyolunun bağlanmasıyla İzmir’i İstanbul’la yarıştıracağız" dedi.
 
Konuşmaların ardından protokol üyeleri açılışı gerçekleştirdi. Daha sonra Yıldırım makam aracının direksiyonuna geçti ve yanına Vali Mustafa Toprak oturdu, açılışı yapılan yolda bir süre makam aracıyla ilerleyip otomobil kullandı.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER