Karatay Dolandırıldı!

Geliştirdiği "Karatay Diyeti" ile tanınan Diyetisyen Prof. Dr. Canan Karatay, 2 kişi tarafından PKK tehdidiyle 110 bin lira dolandırıldı. Dolandırıcılar otomobil ile kaçarken polis tarafından yakalandı.

Karatay Dolandırıldı!

Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü vatandaşları telefonla arayıp kendisini polis, komiser ve savcı olarak tanıtıp PKK tehdidiyle dolandıran bir çeteyi takibe başladı. Adana polisi çetenin İstanbul’da vatandaşları dolandırmak için hazırlık yaptığını ve ünlü kişileri de dolandıracağı ihbarını aldı. Dolandırıcılar bu arada, İstanbul’da geliştirdiği "Karatay Diyeti" ile tanınan Diyetisyen Prof. Dr. Canan Karatay’ı aradı. Telefonda kendilerini komiser ve savcı olarak tanıtan iki kişi, Karatay’a kimlik bilgilerinin kopyalanarak hesabından PKK’ya para aktarıldığını söyledi. Karatay PKK ile bağlantısı olmadığını söylemesi üzerine kendisini savcı olarak tanıtan zanlı, "Bu gizli bir operasyon sizin PKK ile işiniz olmaz ama birileri kimlik bilgilerinizi kullanarak hesabınızdan PKK’ya para aktarıyor. Hesabınızdaki paraları söyleyeceğimiz adrese getirin devlet güvencesinde olsun. Operasyon bittiğinde biz size paranızı geri iade edeceğiz. Paranız savcılara ve polislere emanet" dedi.

 
Bunun üzerine korkan Karatay, 50 bin dolar ve 10 bin lira parasını çantaya koyup zanlıların vermiş olduğu adres olan Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı kenarına götürerek koydu. Karatay parayı stadın kenarına koyduktan sonra olay yerinden zanlıların isteği üzerine uzaklaştı. Şahıslar parayı aldıktan sonra otomobile binip uzaklaşmak isterken, bu sırada Adana polisi, Karatay’ın dolandırıldığını İstanbul polisine bildirdi. Polis stat etrafında önlem aldığı için 2 zanlı otomobilin içindeyken kaçamadan yakalandı. Zanlıların İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusu devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2013, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER