Karasu'da İletişim Yeniden Başladı

Sakarya'nın Karasu İlçesi’nde belediyenin ruhsatsız olduğu gerekçesiyle 21 baz istasyonunu devre dışı bırakmasıyla, duran cep telefonu görüşmeleri, dün akşamdan itibaren yeniden yapılmaya başlandı.

Karasu'da İletişim Yeniden Başladı
Karasu Belediyesi’nin baz istasyonlarının insan ve çevre sağlığını olumsuz yönde etkilememesi, yasa ve yönetmeliklere uygun olarak kurulması gerektiğini belirterek  18 Kasım’da GSM şirketi Vodafone, 19 Kasım’da da Turkcell ve Türk Telekom’a ait Avea vericilerini devre dışı bıraktı. GSM şirketlerinin 60 bin kişinin yaşadığı ilçe merkezinde bulunan vericilerinin devre dışı kalmasıyla ilçede sıkıntı yaşandı.
 
GSM şirketleri de ayrı ayrı yaptıkları açıklamada Karasu Belediyesi’nin ruhsat için yaptığı uygulamanın iletişim özgürlüğünün engellenmesi olduğunu açıklayarak yasal yollara başvuracaklarını belirttiler. Karasu Belediyesi, Turkcell ve Avea’nın vericilerini devre dışı bırakmasının ardından dün akşam saat 19.00’da tüm GSM şirketlerinin vericilerindeki kısıtlamayı kaldırınca, ilçede cep telefonları yeniden çalışmaya başladı.
 
Karadeniz’in turistlik bölgelerinden Karasu’da 2 gün boyunca baz istasyonlarını devre dışı bırakan belediyenin Ankara’dan gelen uyarı üzerine uygulamadan vazgeçtiği belirtildi.
 
 
 
FOTOĞRAFLI
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER