banner9

Karacabey'de Leylek Festivali Hazırlığı Başladı

Bursa’nın Karacabey İlçesi’nde, Haziran ayının ilk haftasında yapılacak olan uluslararası şenlik öncesi, leylekler konaklayacakları Karacabey İlçesinin Eskikaraağaç Köyü’ne gelmeye başladı. Türkiye’nin uluslararası leylek ağına üye olan Karacabey İlçesi’nde, leylekler için yüksek gerilim hatları ve elektrik telleri köy okulu civarında yer altına alınırken, açık olan bölgedeki enerji nakil kabloları da plastikle kaplanmış olanlarla değiştirildi.

Karacabey'de Leylek Festivali Hazırlığı Başladı
Karacebey Belediye Başkanı AK Partili Ali Özkan yaptığı açıklamada, 12 yıldır gerçekleştirilen festivalin, bu yıl Haziran ayının ilk haftasında yapılacağını belirterek şu bilgileri verdi:
 
"Bu festivali uluslararası organizasyon haline getirmek için çaba harcıyoruz. Karacabey Belediyesi olarak Uluslararası Leylek Ağına üye tek belediyeyiz. Leyleklere zarar gelmemesi için en ince ayrıntıları bile düşünüyoruz. Burada hayvan ve doğa sevgisine de dikkat çekmeye çalışıyoruz. Leyleklerin zarar görmemesi için, bölgede yapılan tarımsal faaliyetlerde kullanılan zirai ilaçlamalara da dikkat ediliyor. Ayrıca leyleklerin yoğun olarak konakladığı köy okulu çevresindeki kablolar yeraltına alınırken, açık olan bölgedeki enerji nakil kabloları da plastikle kaplanmış olanlarla değiştirildi."
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER