Karabük'te Obama Protestosu

Karabük’te, Türkiye Gençlik Birliği üyesi bir grup, G-20 Zirvesi için Türkiye’ye gelecek Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Barack Obama’yı protesto etti.

Karabük'te Obama Protestosu
 
Belediye önünde toplanan grupta bulunanlar, yanlarında getirdikleri Obama maketinin başına çuval geçirdi. ’Dünyanın en büyük teröristine meydan okuyoruz’ yazılı pankart açan grup, ’Mustafa Kemal’in askerleriyiz’, ‘Atatürk gençliği görev başında’, ‘Mehmetçiğin katili ABD’nin kendisi’, ‘Çuvalı geçirdik, denize de dökeriz’ sloganlar attı. Basın açıklaması yapan TGB Karabük İl Başkanı Mehmet Emin Ünal, ABD’nin desteklediği terör örgütlerinin TÜrkiye’yi bölme faaliyetleri yürüttüğünü söyleyerek, şöyle konuştu:
 
"Ülkemizi, birliğimizi ve bütünlüğümüzü parçalamaya çalışan Obama’yı kanlı postallarıyla Türkiye’ye sokmayalım. Süleymaniye’de Türk askerlerimize geçirilen çuvalı unutmadık, unutmayacağız. Ezilen milletlerin kavgasının sembolleri haline gelen çuvallarımızla ve ayakkabılarımızla vatansever ve devrimci gençleri, Antalya’da meydan okumaya çağırıyoruz."
 
Grup, polisin geniş güvenlik önlemleri altında yaptığı eylem ardından dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER