banner51

Karabük'te Bonzai Protestosu

Karabük Ülkü Ocakları üyesi yaklaşık 60 öğrenci, sentetik uyuşturucu bonzai kullanımını önlemeye yönelik çalışmalara daha fazla ağırlık verilmesi için yürüyüş yaptı.

Karabük'te Bonzai Protestosu
Eski balık pazarı mevkiinde toplanan öğrenciler ellerinde, ’Damarlarındaki asil kanı kirletme’, ’Uyuma, uyuşturma gençliğine sahip çık’ ve ’Uyuşturucuya değil ülkene bağlı kal’ yazılı dövizler taşıdı. Tekbir getiren öğrenciler,  ‘Karabük uyuma gençliğine sahip çık’, ’Ne Mutlu Türküm diyene’ sloganları atarak Ak Parti İl Başkanlığı önüne kadar yürüdü. 
 
Karabük Ülkü Ocakları Ortaöğretim Masa Başkanı Ahmet Burak Kara, ölümlere yol açan bonzai’nin kullanımını önlemeye yönelik yapılan çalışmalara daha fazla ağırlık verilmesinin gerektiğini söyledi. Kara, şöyle dedi:
 
"Gençlerimizi birlik ve beraberliğe davet ediyoruz. Aile bireylerinden ricamız, dışarıdaki bu pisliklere karşı çocuklarımızı milli ve manevi değerlere sıkı bir şekilde sarılmış topluluğa yönlendirmeleridir. Milli ve manevi değerlerimiz, nesilden nesillere intikal eden geleneklerimiz uyuşturucunun panzehiridir."
 
Öğrenciler, basın açıklamasının ardından üzerinde ‘Bonzai’ye hayır’ yazılı broşürleri vatandaşlara dağıttıktan sonra olaysız dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER