Karabük'te 182 Öğrenciye Bisiklet Dağıtıldı

Karabük’te, Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın, ’Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ kapsamında 182 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.

Karabük'te 182 Öğrenciye Bisiklet Dağıtıldı
Kent Meydanı’nda düzenlenen bisiklet dağıtım törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin de katıldı. Şahin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan’ı, ’Milli Egemenlik ve aynı zamanda Çocuk Bayramı olarak kutlayın’ diye emanet ettiğini belirterek şöyle dedi:
 
"Çocuklarımız, Meclis’in açıldığı o günlere giden Türkiye’nin o zor şartlarını unutmamalı ve mutlaka öğrenmeliler. ’İleride büyüyüp bu ülkenin yönetiminde bir göreve geldiklerinde o günlerini unutmamanın şevki ve aşkıyla bu ülkeye hizmet etmenin çabası içinde olmalılar’ mesajı verilmiş diye düşünüyorum. Aynı zamanda milli egemenliği, millet egemenliğini, yani bu ülkede sadece millet iradesinin hakim olacağını ve bunun dışındaki başka güçlerin Türkiye’nin yönetiminde etkin olmaması gerektiğini çocuklarımız bu yaşta öğrensinler diye 23 Nisan’ın aynı zamanda çocuk bayramı olarak ilan edildiğini düşünüyorum. İnanıyorum ki çocuklarımız bu şuur ve anlayışla yetişecek."
 
İmkanı olan herkesin spor yapmasını hekimlerin önerdiğini hatırlatan Şahin, "Bende vakit buldukça spor yapmaya özeniyorum. Karabük engebeli bir yer ve çocukların bisiklete bineceği uygun alanlar bulması çok zor. Belediye Başkanlarımız gayret ediyordur ’bisiklet yolu yapalım’ diye ama imkanlar nispetinden bunu sağlayabilmek mümkün. Çocuklarımızın bisiklete binerek, farklı etkinlikler yaparak hayata hazırlanmaları geleceğe dair iyi hazırlanmalarının da yolunu açacaktır" dedi. Şahin, daha sonra protokol üyeleriyle birlikte gelir seviyesi düşük ailelerin çocuklarına bisikletlerini teslim ederek 23 Nisan bayramlarını kutladı.
Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2016, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER