Kar Yüzünden Okulda Mahsur Kaldılar

Manisa’nın Kula İlçe merkezindeki dört ayrı lisede taşımalı sistemle eğitim alan 19 öğrenci, yolların kapanması üzerine dün evlerine dönemedi. Kaymakamlığın talimatıyla öğrenciler bir lisede misafir edildi. Kula Kaymakamı Murat Güven, yollar açılıncaya kadar öğrencileri misafir edeceklerini belirtti.

Kar Yüzünden Okulda Mahsur Kaldılar
Olumsuz hava koşulları ve kar yüzünden yollarına kapanması üzerine Kula’da tüm okullar bugün tatil edildi. Dün eğitim ve öğretimin yapıldığı ilçede taşımalı sistemle okullarına gelen 19 öğrenci, yolların kapanması üzerine Kula’nın en uzak mahallesi Çarıkballı’daki evlerine dönemedi. Bunun üzerine kaymakamlığın talimatıyla öğrenciler, Kula Hacı Ömer Özboyacı Teknik ve Endüstri Anadolu Meslek Lisesi’nin yatılı binasına yerleştirildi. Yemek verilen Kula Yunusemre Anadolu Lisesi, Kula İmam Hatip Lisesi, Selim Sabahat Palanduz Anadolu Lisesi ve Kula Ticanet Meslek Lisesi’nden 8’i kız 19 öğrenci, geceyi burada geçirdi. Bugün sabah saatlerinde, Kaymakam Murat Güven ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan öğrencileri ziyaret etti.
 
’AİLELERİN GÖZÜ ARKADA KALMASIN’
 
Kula Kaymakamı Murat Güven, bugün de duruma bakılacağını veyollar açıldığında öğrencileri servislerle evlerine göndereceklerini belirterek, "Ama açılmadığı takdirde de misafir etmeye devam edeceğiz" dedi.Öğrencileri misafir edildiği lisenin Müdürü Hüseyin İzci de, "Ailelerimizin gözü arkada kalmasın. Evinizin sıcaklığını burada öğrencilerimiz hissediyor. Güzel bir ortamda kaldıklarından emin olabilirsiniz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER