Kar Yağışı, Hafta Boyunca Sürecek

Kayseri’de sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Kar yağışının hafta boyunca aralıklarla sürmesi bekleniyor.

Kar Yağışı, Hafta Boyunca Sürecek
Meteoroloji yetkilileri, sabah saatlerinde başlayan kar yağışının, hafta boyunca kentte etkili olacağını ve hava sıcaklığının ise gece eksi 11’e kadar düşeceğini belirtti. Hava sıcaklığının bugün gündüz 4, gece eksi 4 derece olacağını bildiren Meteoroloji yetkilileri, Çarşamba günü gece eksi 11, gündüz eksi 7, Cuma günü ise gece eksi 8, gündüz eksi 1 derece civarında tahmin edildiğini kaydettiler.
 
ERCİYES’TEKİ PİSTLERDE 1.5 METRE KAR VAR
 
Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Erciyes’te de kar yağışı sürüyor. Erciyes’teki kayak pistlerinde kar kalınlığının 1,5 metrenin üzerinde olduğu bildirildi. Erciyes A.Ş. Genel Müdürü Murat Cahit Cıngı, şu anda Erciyes’te çok güzel bir kar yağışının olduğunu, hafta boyunca da kar yağışının beklendiğini ifade etti. Cıngı, hafta sonu Avrupa Snowboard Şampiyonası’nın yapıldığını, şampiyonanın çok büyük ilgi gördüğünü ve başarıyla tamamlandığını ifade etti. Erciyes’te bulunan bütün kayak pistlerinin açık olduğunu kaydeden Cıngı, mekanik tesislerin tamamının çalıştığını ve kayakseverleri Erciyes’e beklediklerini sözlerine ekledi.
 
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER