Kar Tatili Onlara Yaradı

Düzce’de, taşımalı sistemle eğitim yapılan okulların sabah kar nedeniyle tatil edilmesi üzerine 79 okuldaki 7 bin öğrenci için hazırlanan öğle yemeği ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Kar Tatili Onlara Yaradı
Düzce Valiliği, sabah 05.00’te kentte taşımalı eğitim yapılan okulların kar nedeniyle bugün 1 günlüğüne tatil edildiğini açıkladı. Tatil kararından önce gece öğrencilerin yemeklerini hazırlayan firma, yemekleri ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya karar verdi. İl merkezi ile ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, belediyeler ve muhtarlıklar aracılığıyla ihtiyaç sahipleri belirlendi. Yemekler, firma görevlileri tarafından tek tek evlere bırakıldı.
 
Yemek şirketi sahibi Ahmet Emin Atay, yemekleri çöpe atmak yerine ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını belirterek, "Biz yemeği her gün sabaha karşı 03.00’te hazırlıyoruz. Olumsuz hava koşullarından dolayı tatil kararı biraz geç açıklandı. Ancak yemekler yapılmıştı. Yemekler çöpe gitmesin, ihtiyaç sahiplerine gitsin diye böyle bir uygulama yaptık. Yemeklerimizin tamamını ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Kendi araçları ile alıp ve ihtiyaç sahiplerine ulaştıran vatandaşlarımız da oldu" dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER