Kar Maskeli Genç, Silahla Market Soydu

Ataşehir’de, kar maskeli ve silahlı bir soyguncu, girdiği marketin kasasında bulunan parayı alarak kaçtı.

Kar Maskeli Genç, Silahla Market Soydu
Olay, akşam saatlerinde Ataşehir 3001. Cadde, Bingöl Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kar maskeli soyguncu, markete girerek, silahını kasiyer Büşra Yüçalır’a doğrulttu. Kasadaki parayı alan soyguncu, koşarak marketten çıktı ve yakındaki Sandal Sokak’a girerek izini kaybettirdi.
 
KASİYER BURNUNDAN YARALANDI
 
Soygun sırasında, kasiyer Büşra Yüçalır burnundan hafif şekilde yaralandı. Olaydan sonra markete gelen sağlık ekipleri kasiyeri ayakta tedavi ederken, Büşra Yüçalır olay anındaki şokun etkisiyle nasıl yaralandığını bilemediğini söyledi. Kasiyer ve görgü tanıkları, soyguncunun 18 yaşından küçük olduğunu da belirtti.
 
EMNİYETTEN ESNAFA UYARI
 
Bu arada, Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, ekonomik ve ucuz mal satan marketlerin birçoğunda yeterli güvenlik sistemi ve güvenlik kamerası bulunmadığı için, son dönemde soyguncuların özellikle bu tür marketlere yöneldiğini vurguladı.
 
Esnafı uyaran Emniyet yetkilileri, bu tip marketlerin bazılarında ise sadece kasiyerin arkasında ve tek bir güvenlik kamerası bulunduğunu belirterek, marketlerin bu tedbirsizliğinin polisin işini de zorlaştırdığını dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 22:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER