banner9

Kar Kütlesi 6 İşyerine Zarar Verdi

Bitlis’te kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilemeyi sürdürürken, çatılardaki kar kütleleri de tehlike oluşturuyor. 7 katlı binanın çatısındaki karların düşmesi sonucu, aynı binanın alt katında bulunan, aralarında kapalı olan kreşin de bulunduğu 6 işyeri zarar gördü.

Kar Kütlesi 6 İşyerine Zarar Verdi
Olay, bugün saat 14.00 sıralarında il merkezindeki Beşminare Mahallesi’nde meydana geldi. Kar kalınlığının yer yer 1 metre 70 santimetreye ulaştığı Bitlis’te, 7 katlı binanın çatısında bulunan kar kütleleri, havanın yumuşamasıyla birlikte çatıdan kayarak büyük bir gürültüyle düştü. Tonlarca kar kütlesi şans eseri can kaybı ve yaralanmaya neden olmazken, aynı binanın zemin katında bulunan 1’i kreş 6 işyerine ise zarar verdi. Kreşin ise kapalı olduğu belirtildi.
 
İşyerlerini camlarının kırılmasın neden olan kar kütlesi en büyük zararı ise beyaz eşya tamiri yapan işyerine verdi. İşyeri sahibi Nazif Turgut, kar kütleleri düşerken büyük bir gürültünün meydana geldiğini belirterek, "Son bir haftadır etkili olan kardan dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Karların çatıdan düşmesi sonucu camlarımız ve tamir için gelen beyaz eşyalarımız zarar gördü. Bundan dolayı mağduriyet yaşıyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2016, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER