banner51

Kapuzbaşı Şelalerine Fotoğraf Gezisi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında, profesyonel fotoğraf eğitimi ve Kapuzbaşı Şelalesi uygulama gezisi düzenledi.

Kapuzbaşı Şelalerine Fotoğraf Gezisi
Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri çerçevesindeki profesyonel fotoğraf eğitimine katılan yaklaşık 200 fotoğrafçı, Derebağ Şelalesi’ni gezdi. Ardından, Kapuzbaşı’na geçen fotoğrafçılara, Sureti Alem Fotoğraf ve Sinema Derneği Başkanı Fotoğraf Sanatçısı Yusuf Kartal ve KAYMEK Fotoğraf Eğitmeni Ümit Özpolat tarafından bilgi verildi. Yaklaşık 200 kişiye eğitim verileceğini ve uygulamalı olarak Kapuzbaşı Şelalesi’nin fotoğraflarının çekileceğini belirten Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü, şöyle dedi:
 
"Bu etkinliğimizde iki hocamız eğitim veriyor. Tüm fotoğrafları hocalarımızla tasnif ettikten sonra, bir albüm oluşturacağız ve tüm katılımcılara bu albümü vereceğiz. Ardından, burada çekilen fotoğraflardan oluşan bir sergi açacağız. Bu sayede, Kapuzbaşı Şelalesi hem yerel, hem de ulusal anlamda tanıtılacak. Uygulamalı eğitimimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Çelik’in talimatları ile her ay ücretsiz devam edecek."
 
Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamalı fotoğraf eğitimine katılan amatör fotoğrafçılar Kapuzbaşı Şelalesi ve çevresinde binlerce fotoğraf çekti. Yapılan etkinliğin kendileri için çok önemli olduğunu belirten fotoğrafçılar, projede emeği olan herkese teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER