banner51

Kanarya Tutkunları Uşak'ta Buluştu

Uşak’ta, bin kanaryanın katılımıyla ’Irk ve Renk Kuşları Yarışması’ düzenlendi. Yarışmada, kategorilerinde ilk üç sırayı alacak kanarya sahipleri önümüzdeki hafta İstanbul’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak.

Kanarya Tutkunları Uşak'ta Buluştu
 
Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu, Uşak Karun Kafes Kuşları Derneği ve Uşak Belediyesi işbirliğinde ’Irk ve Renk Kuşları Yarışması’ işbirliğiyle Can Palas Düğün Salonu’nda yapılan iki gün sürecek yarışmaya 1000 kanarya katıldı. Yarışmada, kanaryalar jüri tarafından bölgesel ırk, renk ve şekil bakımından toplam 11 dalda, 50 kategoride değerlendirileceği bildirildi. Kategorilerinde ilk üç sırayı alacak kanarya sahipleri önümüzdeki hafta İstanbul’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacağı belirtildi.
 
Kanarya tutkunlarının ellerindeki fazla kuşları da satışa çıkardığı salonda, vatandaşlar yüzlerce kanarya arasından seçim yapmakta zorlandı.
 
Uşak Karun Kafes Kuşları Derneği Başkanı Ahmet Küplemez, "Uşak’ta yıllardır kanarya yarışması yapılmadı. Dernek olarak federasyona yaptığımız müracaat sonunda Kanarya Irk ve Renk yarışmasının Uşak’ta yapılması kararlaştırıldı. İki gün devam edecek yarışmada, kanaryalar renk, duruş, tüy, baş ve gövde kıvrımları ile değerlendiriliyor. Yaklaşık 40 türden bin kanarya sahiplerinden ilk üçe girenlere kupa ve madalya verilecek" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER