Kamyonet Dehşeti!

Şişli’de mal indirilen kamyonet, sürücü koltuğunda kimse yokken biranda kaymaya başladı. Beş pazar tezgahını parçalayan kamyonet başka bir kamyonete çarparak durdu. Facianın eşiğinden dönülen olay güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedildi.

Kamyonet Dehşeti!
Olay Şişli Halide Edip Adıvar Caddesi’nde kurulan pazarda saat 10.30 sıralarında meydana geldi. Bedrettin Taşkın kamyonetinden tezgahına sebze ve meyve bulunan kasaları indiriyordu. Kamyonetin kasasında ise bir çalışanı vardı. kamyonetin kaymaması için ise arka tekerinin altına taş konulmuştu. Ancak kamyonet, bir anda taşın üstünden geçerek yokuş aşağıya doğru kaymaya başladı. Ne olduğunu anlamayan pazarcılar üzerlerine doğru bir kamyonet geldiğini görünce sağa-sola atlayarak son anda ezilmekten kurtuldu. Kasadaki çalışan ise kendini aşağıya attı. Kamyonet hızla kayarken araç sahibi Taşkın ise kasadan tutarak kaymasını engellemeye çalıştı. Hızla yaklaşık 150 metre kayan kamyonet 5 pazar tezgahını parçaladıktan sonra başka bir kamyonete çarparak durdu. Olay anı bir işyerinin güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedildi.
 
"BURADA ON KİŞİ ÖLEBİLİRDİ"
 
Pazarcı Aydın Abak, “Kamyonet yokuş aşağıya doğru kaydı. Tezgahları da önüne alarak gitti. Burada on kişi ölebilirdi. Bu yokuşun başında pazar olmaz. Buna bir çare bulunması lazım" dedi.
 
Selman Gümüşdağ ise, “Herkes sağa sola kaçıştı. Kamyonet de tezgahları kırdıktan sonra başka bir kamyonete vurarak durdu. Bu Pazar daha önce düz bir sokaktaydı. Pazar yokuşa alınca böyle oldu. Pazarın düz sokağa alınmasını istiyoruz" diye konuştu.
 
Kaza ile ilgili polis ve zabıta ekipleri pazara gelerek incelemelerde bulundu. Olayda zarar gören esnafın zararı tespit edildi.
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2014, 15:37
YORUM EKLE

banner47