banner51

Kampta Zorlu Mücadele

AK Parti Kızılcahamam’da kampında milletvekilleri, tenis ve futbol maçında ter döktü. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tenis maçı yaparken, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun takımına karşı futbol maçında mücadele etti.

 Kampta Zorlu Mücadele

 

AK Parti’nin Kızılcahamam’daki 21. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın ilk günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından milletvekilleri otele döndü. Akşam saatlerinde Asya Termal Otel’in yakınında bulunan halı sahaya ve tenis kortuna giden milletvekilleri, siyasete ara vererek spor yapma imkanı buldu.
 
 
 
FARKLI GALİBİYET
 
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun takımları futbol maçı yaptı. Kıran kırana mücadelenin yaşandığı karşılaşmada, Bakan Davutoğlu’nun mücadelesin de zaman zaman tehlikeli ataklara imza attı. Bakan Davutoğlu maçın ikinci yarısında sahayı terk etti. Hakan Şükür attığı gollerle formundan bir şey kaybetmediğini gösterdi. Maç sonunda ise gülen taraf da 12-6’lık skorla Süleyman Soylu’nun takımı oldu.
 
 
 
’’BU MAÇI ÖNCEDEN PLANLAMIŞTIK’’
 
Daha önceden planlanan bir maç olduğunu ifade eden Dışişleri Bakanı Davutoğlu, “Bu maçı önceden planlamıştık. Biraz geciktik. Yakın zamana kadar futbol oynardım lisede ve üniversitede sonlara doğruda oynayamadık. Son olarak bizim korumalar ile maçımız vardı. Biz idmansızız ama bugün formumu gösterebilirim. Bizim kaleci Osman mükemmel geçmek mümkün değildi. Diğer Osman da iyi bir defans bir iki top çaldık ama senelerdir oynamamaktan dolayı bir idmansızlık var” şeklinde konuştu.
 
 
 
’’MAÇTAN ÖNCE MEYDAN OKUYORLAR DA...’’
 
Maç öncesi açıklama yapan İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, bir arada olmamız eğlenceli ve güzel olduğunu söyleyerek, “Maçtan önce meydan okuyorlar da sonrasını bilemiyorum. Güzel oluyor eğlenceli oluyor. Eski bir futbolcu olarak yanlarında olmak hem benim için hem onlar için çok güzel bir şey inşallah çok eğlenceli bir maç olur. Bu bizim için bir özlem ne kadar yaşlansak bırakmış olsak da tekrar oynuyor olmak ayrı bir şey” dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2013, 23:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER