Kameraları Unuttular

Başkent’te bir vatandaş evinin önünde park ettiği kamyonunun sürekli mazotunu çalınması üzerine güvenlik kamerası yerleştirdi. Mazot hırsızları son işlerinde güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Kameraları Unuttular

 

Keçiören İlçesi Kanunun Mahallesi’nde Atilla Tüter, evinin önünde park halinde bulunan kamyonundan bir süredir mazot çalınması üzerine güvenlik kamerası yerleştirdi.
 
Tüter’e ait 06 AY 205 plakalı kamyonun yanına gece ilerleyen saatlerde gelen kimliği belirsiz hırsızlar güvenlik kamerasına rağmen rahat tavırlarla depoyu boşalttı. İlk önce aküyü söken sonra da mazotu çalan hırsızlar daha sonra kayıplara karıştı. Sabah kalktığında arabasını çalıştıramayan Tüter aküsünün ve mazotunun çalındığını fark etti. Daha önce de birkaç defa aynı olayı yaşadığını ifade eden Tüter şunları dedi:
 
“ Kamyonlarımın daha önce de mazot ve aküleri çalındı. Bu kaçıncı hırsızlık olayı bu nedenle evimin önüne güvenlik kamerası koydurdum. Hırsızlar öyle arsız ki rahat rahat kamyonlardan aküyü ve mazotu çalıyorlar. Benzin kapağını tornavidayla kıran hırsızlar, aküyü ve bidonlara doldurdukları mazotu araçlarına koyarak kaçıyorlar. Ben emniyete bildirdim ilgilenmediler bütün gece tek bir devriye aracı bile geçmemiş hırsızlar elini kolunu sallayarak soymuşlar. Benim milyarlık zararım var. bu bölge de bu olaylar çok yaşanıyor artık birileri sesimizi duysun istiyoruz.”
Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2013, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER