banner9

Kahramanmaraş'ta Şehit Polisin Evinde Yas

Kilis'te görevliyken geçici görevle gittiği Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan özel harekat polisi 23 yaşındaki Ömer Sayıl’ın acı haberi, Kahramanmaraş’ta yaşayan ailesini yasa boğdu. Şehit polisin yakın arkadaşı Kaan Yerli, Ömer Sayıl’ın kendisine "Gidiyorum geri geleceğim" dediğini söyledi.

Kahramanmaraş'ta Şehit Polisin Evinde Yas
Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde dün gece PKK’lılarla çıkan çatışmada şehit olan Ömer Sayıl’ın acı haberi, Kahramanmaraş’ın Akif İnan Mahallesi’nde yaşayan babası Abdullah ile Söngül Sayıl’a Onikişubat Kaykamamı Mustafa Anteplioğlu, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ile polis ve askeri yetkilileri tarafından verildi. Acı haberle yıkılan Sayıl ailesine sağlık görevlileri tarafından müdahale edildi. Acı haberi alan akrabaları ve komşularının akın ettiği Sayıl ailesinin oturduğu bina ve çevresine Türk bayrakları asıldı.
 
Şehit polisin okulda olan kardeşleri, Kilis’te bulunan eşi ile biri 3, diğeri henüz iki aylık olan kızları, dede ve ninesi ise sağlık görevlileri eşliğinde Akif İnan Mahallesi’nde bulunan eve getirildi.
 
’GİDİYORUM GERİ GELECEĞİM’ DEMİŞTİ OLMADI AMA
 
Şehit polisin yakın arkadaşı Kaan Yerli, Ömer Sayıl’ın en son 1 hafta önce memleketi Kahramanmaraş’a izne geldiğini sonrasında da Kilis’ten geçici görevle Diyarbakır’ın Sur İlçesi’ne gittiğini anlattı. Kaan Yerli, şehit arkadaşının hayallerinin olduğunu kaydederek, şöyle dedi:
 
"Kendisiyle yakın arkadaşız. Kendinin çok büyük hayalleri vardı. Temennimiz bu son olur, bu terör denen illet, Allah’ın belası şey en kısa zamanda bitmesi dileğiyle. Annesi, babası, dedesi, anneannesi çok perişan durumdalar. Bana ’Gidiyorum geri geleceğim’ demişti olmadı ama. Vatan sağ olsun. Bir afta önce Maraş’a gelmişti tekrar Kilise gitti, oradan geçici görevle Sur’a gitmişti. Ailesine yeni katılan bir çocuğu oldu. Daha babası ona kavuşamadan terör belası geldi babasını kendinden ayırdı."
 
1’i kız 3 çocuklu ailenin en büyüğü olan şehit polis Ömer Sayıl’ın cenazesinin yarın düzenlenecek törenle son yolculuğuna gönderilecek.
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER