banner24

Kahramanmaraş'ta Kadın Doktora Darp!

Kahramanmaraş'ta bir hasta yakınının hastanede çalışan kadın doktor ve güvenlik görevlisini darbettiği iddia edildi.

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde görevli uzman doktor Nilgün Eroğlu, yoğun bakımda bulunan bir hastayla ilgili bilgi vermek istediği Z.K'nın (35) saldırısına uğradı.

Haber verilmesi üzerine olaya müdahale etmek isteyen özel güvenlik görevlisi Mevlüt Kara'yı da darp ettiği iddia edilen Z.K. kaçmaya çalışırken polis tarafından yakalandı.

Necip Fazıl Kısakürek Şehir Hastanesi Acil Servisi'ne başvuran Eroğlu ile Kara'ya burada müdahale edildi.

Olayın duyulması üzerine hastaneye gelen İl Sağlık Müdürü İlker Çitil, yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra gazetecilere açıklamada bulunan Çitil, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Bu tür davranışlarda bulunanların en ağır cezayı almaları için ellerinde geleni yapacaklarını dile getiren Çitil, ''Doktor arkadaşımız hasta yakınına bilgi verirken bir saldırıya uğramış. Darp ve cebir söz konusu. Ayrıca olaya müdahale eden güvenlik görevlisi de saldırıya maruz kalmış'' dedi.

Doktor Nilgün Eroğlu ise hasta yakınına bilgi vermek için dışarıya çıktığını belirterek, ''Konuşurken birden bire söz konusu kişi boğazıma saldırdı, kafamı duvara çarptı. Beni boğmaya çalıştı. Sonra güvenlik görevlisine saldırdı'' diye konuştu.

Aynı kişinin daha önce de yoğun bakım ünitesine girerek hakaret ve tehditte bulunduğunu ifade eden Eroğlu, böyle bir durumla karşı karşıya kalmaktan dolayı yaşadığı üzüntüyü dile getirdi.

Eroğlu, acil serviste yapılan tedavinin ardından Kahramanmaraş Adliyesi'ne giderek suç duyurusunda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2012, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER