Kahraman Kuyumcu

Mersin’de silahlı ve maskeli 3 kişi, Mehmet Şakir Çetinkaya’ya ait kuyumcu dükkanını soymaya çalıştı. Çatinkaya’nın soygunculardan önce silahını çekip ateş etmesiyle silahlı kişiler içeri dahi giremeden kaçtı. O anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Kahraman Kuyumcu
 
Olay, saat 11.10 sıralarında merkez Akdeniz İlçesi Siteler Mahallesi 142’inci Cadde’deki Dostlar Kuyumculuk’ta meydana geldi. Beyaz bir otomobille işyerine gelen maskeli ve silahlı 3 kişinin ellerinde pompalı tüfekle kapıya doğru yöneldiğini gören iş yeri sahibi Mehmet Şakir Çetinkaya, hemen tezgahın altındaki tabancasını alarak yere çöküp ateş etmeye başladı. Neye uğradığını şaşıran silahlı soyguncular bir el karşılık verdikten sonra, aynı araca binip olay yerinden hızla uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine ulaşan çok sayıda polis ekibi, kuyumcu dükkanında inceleme yaptı. Aracın ve soyguncuların eşkalleri hakkında bilgi alan polis, güvenlik kamerası görüntülerini inceledikten sonra şüphelilerin yakalanması için çevrede geniş çalışma başlattı.
 
İÇERİYE GİREMEDİLER
 
Yaşadıklarını anlatan Kuyumcu Mehmet Şakir Çetinkaya, şunları söyledi:
 
"İş yerini açtıktan sonra dükkana bir müşteri geldi. Onunla ilgilenirken beyaz aracın hızla durduğunu fark ettim. Ben o sırada müşteri sandım ama, kapı açılır açılmaz elinde pompalı tüfekle araçtan çıktı. Ben de hemen silaha sarıldım. Bir el sıktıktan sonra tekrar içeriye girmeye çalışınca tekrar sıkmaya başladım ve kaçtılar. Soyguna gelmişlerdi, 3 kişi ve maskelilerdi. İkisinin elinde pompalı tüfek vardı, biri aracın direksiyonundaydı. Onları vurup vuramadığımı bilmiyorum. Çünkü içeriye girememişlerdi. Onlar de 1 el ateş etmiş."
 
KAMERALAR KAYDETTİ
 
Çevrede büyük korku ve panik yaşanmasına neden olan soygun girişimi iş yerinin güvenlik kamerasınca  saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, işyeri sahibi Mehmet Şakir Çetinkaya, dükkanda bir müşteri ile ilgilendiği sırada beyaz bir araç iş yerinin önünde hızla duruyor. Araçtan inenlerin silahlı olduğunu fark eden Çetinkaya, tezgahın altındaki tabancasını alarak ateş açmaya başlıyor. Bu sırada dükkandaki müşteri ve iş yeri çalışanı kendini yere atıyor. Çetinkaya, tezgahın arkasından bir kaç el ateş açınca, kapıdaki eli tüfekli soyguncu içeriye giremeden kaçıyor.
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER