Kağıt Fabrikası Daha Çevreci Olacak

Balıkesir’deki Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan 10 yıl önce alınan SEKA Kağıt Fabrikası’nı yeniden faaliyete geçirecek Albayraklar Kağıt Fabrikası’nın Genel Müdürü Ahmet Çetin Taşçı, yeni fabrikanın doğaya eskisinden 10 kat daha az zarar vereceğini ve kendi elektriğini üreteceğini söyledi.

 Kağıt Fabrikası Daha Çevreci Olacak
 
Otel Basri’de, bugün basın toplantısı yapan Ahmet Çetin Taşçı, kağıtları kurutmak için kullanılan buhar kazanını yenilediklerini söyledi. Buhar kazanından fabrikanın ihtiyacı kadar elektrik üreteceklerini ifade eden Taşçı, bunun bir termik santral olmadığına dikkati çekti.
 
Kağıdı kurutmak için buhara ihtiyaç olduğuna dikkati çeken Taşçı, "Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan yatırım yapmak ve kağıt üretmek üzere satın aldığımız Balıkesir SEKA Kağıt Fabrikası’nı devreye alıp, üretime başlamak için çalışma başlattık. Burada kağıt üretmekten başka şansımız da yok. 150 milyon dolarlık yatırımla yeni fabrikayı kuracağız. Mevcut kağıt fabrikasını günümüz teknolojisine uygun bir şekilde modernize ettik" dedi.
 
Taşçı, yeniden yapılandırılan fabrikanın eskisinden 10 kat daha az doğaya zarar vereceğini ve sadece hurda kağıtla çalışacaklarını sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 19:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER