Kadışehri'nde Eğitime Projeli Destek

Yozgat’ın Kadışehri İlçesi’nde Kaymakamlık öncülüğünde eğitim kalitesinin yükseltmesi amacıyla hazırlanan ’Gencim, Eğitimliyim, Başarılıyım’ ve ’Eğitimde Hedef 12’ adlı projelerle ilgili uygulama çalışmaları devam ediyor.

Kadışehri'nde Eğitime Projeli Destek
Kadışehri Genç Gelişim Derneği adına Kaymakamlık Proje Ofisi tarafından hazırlanıp, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından kabul edilip, mali destek verilen ’Gencim, Eğitimliyim, Başarılıyım’ Projesi kapsamında akademik başarısı yüksek 25 ortaokul, 25 lise öğrencisi olmak üzere toplam 50 öğrenci, motivasyon amacıyla Ankara’ya götürülerek, tarihi ve turistik mekanlar gezdirildi. Projede yer alan 50 öğrenciye ’Hızlı okuma, motivasyon artırımı, başarıyı artırmanın yolları, ergenlik psikolojisi ve iletişim, mesleki yönelim ve testleri’ uygulanıp, ’diksiyon’ eğitimleri verilmişti.
 
EĞİTİMDE HEDEF 12
 
Kadışehri Kaymakamlığının diğer projesi olan ’Eğitimde Hedef 12’ Projesi kapsamında ise ilçedeki ortaokul ve liselerde yapılması planlanan 12 sıradışı sınıf hazırlanarak hizmete sunuldu. Kadışehri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanıp, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından finanse edilen, yaklaşık 300 bin lira maliyetli proje kapsamında belirlenen 12 okulda birer akıllı sınıf yapıldı. Uygulamaya konulan projeyle, eğitimde yeni yaklaşımların uygulanması, eğitimde bilgi ve eğitim teknolojileri altyapısının geliştirilmesi, öğretmenlerin teknoloji kullanım becerileriyle eğitim kalitesinin yükselmesi, ders içinde öğrenci-öğretmen motivasyonunun artırılması, eğitimde fırsat eşitsizliğinin azaltılmasının amaçlandığı kaydedildi. Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan, belirlenen sınıflardaki çalışmaların tamamlanıp, hizmete sunulduğunu, bu özel sınıflara ise bilim insanlarının isimlerinin verildiğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER