Kadınlardan Özgecan'ın Öldürülmesine Tepki

Eskişehir’de bir grup kadın, Mersin’in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın bindiği minibüste öldürülmesini protesto etti.

Kadınlardan Özgecan'ın Öldürülmesine Tepki
İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı’nda toplanan Halkevleri ve Üniversiteli Kadın Kolektifi üyesi kadınlar, Özgecan Aslan’ın Mersin’in Tarsus ilçesinde erkek şiddetine kurban gittiği söyledi. Kadınlar adına konuşan Pınar Turgut, erkek şiddetine karşı her zaman seslerini yükselteceklerini ifade ederek şöyle konuştu:
 
"Günde 5 kadını öldürerek elimizden alan kadın düşmanı, gerici, tecavüzcü zihniyet dün bir kadının daha hayatını çaldı. Mersin Tarsus’ta yakılarak öldürülen ve cesedi bir dereye atılan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için sokaktayız. Özgecan’ın katili AKP eliyle desteklenen erkek şiddetidir. Özgecan’ın katilleri, tecavüzcüleri aklayanlar, kadınların kahkahasından korkanlar, mini etek giydi diye tecavüzü meşrulaştırmaya çalışanlar, kadın- erkek eşit değildir diyenlerdir. Her yerde erkek şiddetine karşı sesimizi yükseltip direneceğiz."
 
Yapılan basın açıklamasının ardından grup çeşitli sloganlar attıktan sonra dağıldı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER