banner51

Kadınlara Girişimcilik Kursu

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde, Halk Eğitim Merkezi tarafından kadınlara yönelik ücretsiz girişimcilik kursu açıldı. Kursa katılan kadınlar, yeni işyerleri açmak istediklerini söyledi.

Kadınlara Girişimcilik Kursu
Silopi Halk Eğitim Merkezi bünyesinde, Kaymakam Suat Demirci’nin eşi Hediye Demirci’nin öncülüğünde kadınlara yönelik girişimcilik kursu açıldı. 27 Aralık’a kadar devam edecek kursa 25 kadın kursiyer katılıyor.
 
Girişimcilik kursunu ziyaret eden Kaymakamın eşi Hediye Demirci, kadınların ayakları üzerinde durmaları için böylesi bir kursun açıldığını söyledi. Bu kursu başarıyla tamamlayacak ve işyeri açmak isteyen girişimci kadınlara ikinci bir kurs daha verileceğini belirten Hediye Demirci, kadınlara böyle bir fırsat yarattığı için kaymakam eşine bir kadın olarak teşekkür etti.
 
Katıldığı girişimcilik kursu ile seracılık yapmayı planlayan kursiyer Sema Yıldız, "Sera projemi ileride bu kurs sayesinde gerçekleştireceğime inanıyorum" dedi.
 
İşyeri açmak için kursa katılan bir başka kursiyer Bahar Ökten de, "Girişimcilik belgesini aldığımda bir tekstil yeri açmak istiyorum. Silopi’deki genç kızlarımız burada çalışsınlar istiyorum" diye konuştu.
 
Silopi Halk Eğitim Müdürü Murat Bilen ise kursun, Kaymakam Suat Demirci’nin eşi Hediye Demirci’nin öncülüğünde açıldığını belirterek, "Kaymakam beyin eşi sayın Hediye Demirci ve Kaymakam Suat Demirci’nin katkıları ile kadınlara yönelik KOSGEB girişimcilik kursunu açtık. Bu sayede kadınlarımız kendi ayakları üzerinde durabilecekler. İş imkanları elde edebilecekler ve devletten bu konuda maddi anlamda destek alacaklar. Bundan sonra kadınlara yönelik girişimcilik kursumuz 2015 yılında tekrar yapılacak. Katılmak isteyen kadın arkadaşlar başvurularını halk eğitim merkezine yapabilirler" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER