Kadınlar Yemek Erkekler Bulaşık

Bursa’nın merkez Nilüfer İlçesi’nde 9’uncusu gerçekleştirilen Misi Yerel Lezzetler Şenliği’nde, kadınlar yaptıkları yemeklerle, erkekler de bulaşık yıkayarak yarıştı.

Kadınlar Yemek Erkekler Bulaşık
 
Misi Yerel Lezzetler Şenliği’nin 9’uncusu, yerel halk tarafından Misi olarak bilinen Gümüştepe Mahallesi’nde gerçekleşti. Kadınların en güzel yemeği yapmak için yarıştığı şenlikte erkeklerde en hızlı ve temiz bulaşığı yıkamak için yarıştı. Nilüfer İlçe Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Bozbey de bulaşık yıkama yarışmasına ekibi ile katılarak renk kattı.
 
Heyecanlı dakikaların yaşandığı bulaşık yarışmasında kadınlar çalan müziklerle oynarken, erkekler hünerlerini sergiledi. Zamanla yarışan erkek yarışmacılar, evde eşlerine yardım etmenin faydasını gördüklerini, amaçlarının eğlenmek olduğunu söyledi.
 
Nilüfer İlçe Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de, Anadolu kültürünün mutfağının zengin olduğunu belirterek, kaybolmaya yüz tutmuş lezzetleri 9’uncusunu düzenledikleri şenlikle ortaya çıkartmaya çalıştıklarını kaydetti. Nilüfer bölgesindeki yerel lezzetleri ortaya çıkartarak kitap haline getireceklerini söyleyen Bozbey, “19 yemek sunumu yapıldı. Yemek yarışmasının ardından en lezzetli yemekler seçildi. Tabi çıkan bulaşıklar da erkekler arasındaki renkli tabak yıkama yarışıyla yıkanmış oldu” dedi.
 
Renkli yarışmaların ardından, Nilüfer Kadın Dernekleri Arası Yemek Yarışması’nda birinci olan Çalı Kadın Derneği’ne 750 lira, ikinci olan Özlüce Kadın Derneği’ne 500 lira, üçüncü olan Görükle Kadın Derneği’ne de 250 lira para ödülü verildi. Misili Kadınlar Arası Yemek Yarışması’nda da dereceye giren Enise Demir, Ceren Zambak ve Asuman İpekşen’e de para ödülleri verildi. Erkekler arası Bulaşık Yıkama Yarışması’nda ise, dereceye giren Cevdet Sevim’e bir otelde steward departmanında iş istihdamı ödülü verilirken, Ahmet Demir’e ise kahve makinesi hediye edildi.
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER