Kadınlar 'Kadına Şiddet Olmasın Marşı'nı Seslendirdi

Bursa’nın merkez Nilüfer İlçe Belediyesi bünyesinde kurulan Nilüfer Kadın Korosu, ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde ilçe pazar yerine giderek, koronun şefi Dr. Aysel Gürel tarafından bestelenen ’Kadına Şiddet Olmasın’ isimli marşı seslendirdi. Kadın koristlerin marşı seslendirmesi sırasında pazar yerinde bulunan erkekler de alkışlarla destek verdi.

Kadınlar 'Kadına Şiddet Olmasın Marşı'nı Seslendirdi
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Nilüfer İlçe Belediyesi bünyesinde kurulan, Nilüfer Kadın Korosu, ilk olarak Nilüfer Kent Konseyi tarafından düzenlenen yürüyüşe katıldı. Kent Konseyi üyesi kadınlarla birlikte yürüyen Kadın Korosu, daha sonra ilçede kurulan pazar yerine giderek, burada sözü ve müziği korunun şefi Dr. Aysel Gürel’e ait olan ’Kadına Şiddet Olmasın’ isimli marşı söyledi. Marşı söylerken işaret dilini de kullanan koristleri, pazara alışverişe gelen kadınlar ilgiyle dinlerken, pazar yeri esnafı erkekler ise alkışlarıyla destekledi.
 
105 kişiden oluşan koronun şefi Dr. Aysel Gürel, pazar yerinde marşı söylemelerinin amacının farkındalık yaratmak olduğunu söyleyerek, "Marşın sözü ve müziği bana ait. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından onaylanmış bir kadın marşı. Umuyoruz ki bu marş, sadece Bursa’da değil, tüm Türkiye’de söylenir ve artık kadın cinayetleri, kadına şiddet son buluruz diyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2015, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER