banner9

Kadınlar Barış İçin Eylem Yaptı

''Barış İçin Kadın Girişimi" üyesi bir grup, Şişli Pangaltı Metro İstasyonu girişinde eylem yaparak, Güneydoğu Anadolu’da yaşanan olayları protesto etti.

Kadınlar Barış İçin Eylem Yaptı
Abide-i Hürriyet Caddesi Pangaltı Metro İstasyonu girişinde saat 19.00 sıralarında toplanan kadınlar, bir süre slogan atarak düdük çaldı. Hazırladıkları pankartları açan kadınlar, barış için eylem çağrısı yaptı. Güneydoğu’da yaşanan olaylara dikkat çeken grup üyeleri, sokağa çıkma yasaklarını protesto etmek ve mağdur olan bölge insanları için eylem yaptıklarını belirtti.
 
Grup adına yapılan açıklamada, Barışa ihtiyacım var, çünkü savaşın şiddeti kadınlar için ölüm, zorla göç, taciz, tecavüz demek. İnsanlar ölürken, yükseltilen nefret, düşmanlık dili, kadın düşmanlığını da büyütüyor. Tüm bu ölümler, katliamlar, ablukalar son bulsun diye biz kadınlar barışta ısrarcıyız. Ölümleri sonlandırmanın yolu, daha fazla operasyon değil, demokratikleşmedir, müzakeredir, barıştır. Biz kadınlar bunu biliyoruz. Savaşın savaşla son bulmayacağını biliyoruz. İşte tam da bunun için barış nöbetlerini yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Savaşa karşı ses çıkarıyoruz denildi.
 
Çevredeki bazı erkekler de alkış tutarak gruba destek verdi. Eylemciler, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.
 
Eylem sırasında polis ekibinin çevrede TOMA eşliğinde önlem aldığı görüldü.
Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2016, 21:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER