banner51

Kadınlar Açık Havada Şiddeti Tartıştı

Hakkari’de ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü’ kapsamında Binevş Kadın Merkezi tarafından kadın ve erkeklerin katılımı ile kadın merkezi önünde tartışma platformu düzenlendi.

Kadınlar Açık Havada Şiddeti Tartıştı
Hakkari Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Binevş Kadın Merkezi çalışanları, belediye binası önünde açık havada oluşturdukları tartışma platformunda kadınlar, erkeklerle birlikte kadına yönelik şiddeti tartıştı. Hakkari Belediye Başkan Yardımcısı Derya Çiftçi, Binevş Kadın Merkezi Yöneticisi Sosyolog Özgül Doğan, DBP Hakkari İl Eş Başkanı Berivan Akboğa ve DBP Kadın Meclisi üyesi Zeynep Besi tarafından yönetilen panel Kürtçe ve Türkçe olarak iki dilde yapılan konuşmalar ile başladı.
 
Panelde, ’Hakkari’de kadınların dayanışma ve mücadele gücünü arttırmak adına ne yapılabilir?, Namus nedir?, Neden şiddet uyguluyoruz?, Cinayetlerin artmasını neye bağlıyoruz?, Küçük yaşta evliliği neden kabul ediyorsunuz?, Şiddet kadına özgü müdür?, Tecavüz kültürü gittikçe artmakta, sizce neden? soruları tartışıldı. Kadın ve erkekler bu konuda görüşlerini dile getirdi. Kadınlar Hakkari’de erkeklerin kadın üzerine baskı uyguladığını dile getirdiler.
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER