Kadın Şoförlere Anneler Günü Jesti

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde otobüs şoförü olarak çalışmak üzere Tarsus Belediyesi'ne başvuruda bulunan 2'şer çocuk annesi 36 yaşındaki Nurten Fidan ve 32 yaşındaki Songül Karagöz, Anneler Günü jestiyle işe başladı. Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz, direksiyon başına geçen kadın şoförlere çiçek verip Anneler Günü'nü kutladı.

Kadın Şoförlere Anneler Günü Jesti

Başkan Burhanettin Kocamaz, Tarsus Belediyesi Otobüs İşletmesi'nde ilk kez kadın şoförlerin istihdam edildiğini belirtti. Kocamaz, "Ağır vasıta ehliyeti olan ve tecrübeli olduğu anlaşılan Nurten Fidan ve Songül Karagöz kardeşlerimizin başvurularını değerlendirdik ve kadromuza dahil ettik. Kadın şoförlerin belediye otobüslerinde çalışması Tarsus'ta bir ilk. İnşallah kazasız, belasız görevlerini en iyi şekilde yaparlar. Kadın şoförlerimizin Anneler Günü'nde görev başlamaları da ayrıca anlamlı oldu. Bu iki arkadaşımızın çalışma azmi, umarım diğer kadınlara örnek olur" diye konuştu..

Belçika'nın Limburg Genk bölgesinde 7 yıl otobüs şoförlüğü yapan 2 çocuk annesi Nurten Fidan ise "Tarsus Belediyesi'nin bana tanıdığı bu şansı iyi şekilde kullanarak bayanlara imkan sunulduğunda bu işi başarabileceklerine örnek teşkil edeceğim" dedi.

Anneler Günü hediyesi olarak işe başlamanın sevincini yaşadığını belirten Songül Karagöz, "Bize destek olan, bu işi veren herkese çok teşekkür ediyorum. Anneler Günü'nde benim için çok güzel bir hediye oldu" diye konuştu.

Kadın şoförler, törenin ardından kullanacakları otobüslerin direksiyonuna geçip alkışlarla kent tutu attı. İlçe merkezinde direksiyonda kadın şoförleri gören vatandaşlar, el sallayıp, alkışlayarak destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2012, 14:21
YORUM EKLE

banner47