Kadın Polis, Sevgilisini Vurduğu İddiasıyla Tutuklandı

Diyarbakır'da Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksek Okulu eğitim bürosunda görevli kadın polis memuru 31 yaşındaki Mukaddes Y.K., bir şirkette çalışan sevgilisi 34 yaşındaki Osman Yelfe’yi ’öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklandı. Şüpheli polis Mukaddes Y.K. ile yaralı Osman Yelfe’nin ellerinde barut izine rastlanmadığı ortaya çıkarken, olayı üçüncü bir kişinin gerçekleştirdiği ihtimali üzerinde de duruluyor.

Kadın Polis, Sevgilisini Vurduğu İddiasıyla Tutuklandı
Olay, Merkez Kayapınar İlçesi’nde geçen 9 Şubat’ta kadın polisin evinde meydana geldi. Çenesinden tabanca ile vurularak ağır yaralanan Osman Yelfe, hastaneye kaldırılırken, onunla birlikte gelen kadın polis Mukaddes Y.K. yaralının erkek arkadaşı olduğunu ve kendi evinde intihar girişiminde bulunduğunu söyledi. Bunun üzerine kadın polisin evine giden Cinayet Bürosu ekipleri evde yaptıkları aramada 3 boş kovan bulunca Mukaddes Y.K.’yı ’öldürmeye teşebbüs’ suçundan gözaltına aldı.
 
Osman Yelfe ile 2010 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü’nde çalıştığı zaman tanıştığını belirten Mukaddes Y.K., daha sonra görüşmeye başladıklarını ve 2011 yılında kendisini ailesinden istemeye geleceği sırada ailevi sorunlar nedeniyle bunun gerçekleşmediğini anlattı. Polis Mukaddes Y.K., şunları söyledi:
 
"2013 yılında Diyarbakır’a atandım. Osman Yelfe’nin telefon faturalarını ben ödüyordum. Olaydan bir ay önce telefon ayrıntısına baktığım zaman dikkatimi çeken bir numara ile mesajlaştığını gördüm. Telefonu aradığımda Osman Yelfe’nin akrabası olan bir kadınla görüştüğünü öğrendim. Osman’ı arayıp, bu durumu sorduğumda doğruladı. Osman Yelfe’nin ablası da sık sık arayarak aldatma olaylarının olabileceğini, önemsememem gerektiğini söylüyordu. Osman’a soğuk davranmaya başladım. Ayrılacağımı söyleyince ona son bir şans vermemi istedi."
 
Olaydan bir gün önce Osman Yelfe’nin, Şırnak’tan Diyarbakır’a hasta ziyaretine geldiğini ve kalacak yeri olmadığı için kendi evinde kalmak istediğini söylediğini belirten Mukaddes Y.K., "Sabah birlikte hastaneye gidip beni amcaları ile tanıştıracağını söyledi. Geceyi benim evimde geçirdik ve herhangi bir tartışmamız olmadı. Gece annesi arayarak ne zaman beni istemeye gelebileceklerini sordu" dedi.
 
Osman Yelfe’nin telefonla bir kadınla konuştuğunu fark ettiğini belirten Mukaddes Y.K., ifadesinde şöyle dedi:
 
"Telefonu elinden alıp o kadına hayatımızdan çıkmasını söyledim, küfürleştik. Sinirimden ağlayarak yere diz çöktüm. Osman, ’Haklısın. Evli bir kadınla ilişki yaşadım’ diyerek beni öpmek istedi. Ben de kendisini iterek, gitmesini istedim. Ayrılmak istediğimi söyleyince oturma odasına giderek oturdu. Bulaşıkları toplamaya başladığım sırada bir el silah sesi duydum. Onun bir gözünün dışarıya çıkmış, kanlar içerisinde yere düştüğünü gördüm. Koşarak komşudan yardım istemeye gittim. Olay sırasında bir el silah sesi duydum. Evde bulunan diğer boş kovanlar önceki zamanlarda silahımı temizlerken yanlışlıkla ateşlenmesi nedeniyle kalmış."
 
Sorgusundan sonra sevk edildiği mahkemede Osman Yelfe’yi kendisinin vurmadığını belirterek suçlamaları kabul etmeyen Mukaddes Y.K., "Erek arkadaşım çantamda bulunan silahı alıp intihara teşebbüs etti" dedi. Mukaddes Y.K. tutuklandı.
 
Kaldırıldığı hastanede günlerde yoğun bakımda kalan Osman Yelfe, kendine geldiğinde el yazısı ile verdiği ifadede, polis Mukaddes Y.K. ile 6-7 yıl önce internet üzerinden tanıştıklarını söyledi. Osman Yelfe, olayın nasıl olduğunu hatırlamadığını belirttiği bu ifadede, "Kız arkadaşımla hasta ziyaretine gidecektik. Televizyon izliyordum. Nasıl yaralandım hatırlamıyorum" dedi.
 
Olayla ilgili şüpheli ve mağdurdan alınan parmak izleri incelemesi de Kriminal Polis Laboratuvarı’na gönderildi. İncelemede şüpheli Mukaddes Y.K. ve mağdur Osman Yelfe’nin ellerinde barut artığına rastlanmadı.
 
Soruşturmayı genişleten savcılık, olayda 3’ncü kişi olabileceği olasılığını araştırmaya başladı.
Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2015, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER