banner9

Kadın Müdür Yardımcısına Saldırdı

İzmir’in Bayraklı İlçesi’ndeki Pektim Latife Hanım İlkokulu’nda ders ortasında sınıfa girip çocuğunu görmek isteyen M.G., buna izin vermeyen müdür yardımcısı Zeynep Özer’e saldırdı. Özer, araya giren okul görevlilerince kurtarıldı. Olaya tepki gösteren Eğitim İş ve Eğitim Sen, üyeleri, okul önünde basın açıklaması yapıp yaşananları kınadı.

Kadın Müdür Yardımcısına Saldırdı
Yeni Girne Petkim Latife Hanım İlkokuluna gelen M.G., ders devam ettiği sırada hem sınıf öğretmenini şikayet etti, hem de çocuğunu görmek istediğini söyledi. Okul Müdür Yardımcısı Zeynep Özer buna izin vermedi. Sözkonusu veli istediğinin yerine getirilmemesi üzerine, Zeynep Özer’le tartıştı. Masanın üstüne çıkıp Müdür Yardımcısı Zeynep Özer’in saçını seçip tartaklamak isteyen veli, yanında bulunan eşi ve okul görevlilerince sakinleştirildi. Olaydan sonra, Zeynep Özer rapor alıp, veliden şikayetçi oldu.
 
SENDİKALARDAN ORTAK AÇIKLAMA GELDİ
 
Olaydan sonra Müdür Yardımcısı Zeynep Özer’e destek veren öğretmen arkadaşları derse girmedi. Eğitim Sen ve Eğitim İş üyeleri de okul önünde basın açıklaması yaptı. Öğretmenler adına basın açıklamasını yapan Hasan Ali Kılıç şunları söyledi:
 
"Bu çirkin saldırıyı ve bu tür saldırıları görmezden gelen yetkilileri kınıyoruz. Öğretmenlerin ekonomik ve sosyal sorunlarına ek olarak, mesleki saygınlıklarında da ciddi gerilemeler yaşanmıştır. Öğretmenlerimize yönelik saldırı ve tehditlere karşı asla taviz vermeyeceğiz. Saldıranlara karşı bütün eğitim emekçileriyle, birlikte mücadeleyi büyütüp meslek onurumuza sahip çıkacağız. Öğretmenlik mesleğinin, itibarsızlaştırılmasına, meslek onurunun zedelenmesine sessiz kalmayacağımızı, bütün kamuoyunun bilgisine sunarız."
 
Olayı protesto eden öğretmenlerin, bugün derse girmeyecekleri açıklandı.
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2015, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER