banner51

Kadın Mahkumlar İçin Atölye

Sivas Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndaki kadın hükümlülerin yeniden topluma kazandırılması ve meslek edinmeleri amacıyla kamu ve özel sektör işbirliği kapsamında tekstil atölyesi kuruldu. 

Kadın Mahkumlar İçin Atölye
 
Tekstil atölyesinin açılışına Vali Alim Barut, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fahrettin Celalettin Sağır, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İcral, İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış programında konuşan Vali Alim Barut, atölyenin kamu-özel sektör iş birliği ile hayata geçirildiğini belirterek, "Bu faaliyetler sayesinde insanımız dışlanmadan, birbirine yabancılaşmadan toplumun her kesimi birbiriyle kaynaşıyor. Bu faaliyetlerde katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bu güzel faaliyetler oldukça buraya olan ihtiyacın da azalacağını düşünüyorum" dedi. Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın da bu tür atölyelerin kadın mahkumler açısından büyük önem taşıdığına değindi. 
 
Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal ise, bu projeyle tekstil atölyesinde çalışan kadınların meslek öğrenmesinin, hem de aile bütçesine katkı sağlamasının amaçlandığını belirterek, "İnsan, ürettiği zaman hayata daha olumlu bakıyor" dedi. Konuşmaların ardından, kurdele kesilerek atölyenin açılışı gerçekleştirildi. Vali Barut ve beraberindeki protokol üyeleri, atölyeyi gezerek kadın mahkumlarla bir süre sohbet etti. Kamu ve özel sektör iş birliğinde açılan atölyede, kentte faaliyet gösteren bir firmaya sipariş üzerine galoş, elbise gibi ürünler dikilecek. Atölyede 35 kadın mahkum çalışacak. Sigortalı çalışacak kadın mahkumlar günlük olarak 8 TL yevmiye alacak.
 
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER