Kadın Doktor Kayıplara Karıştı

Bilecik Devlet Hastanesi’nde görevli kulak- burun- boğaz (KBB) hastalıkları uzmanı 33 yaşındaki Dr.Zeynep Sayar, rahatsız olduğunu, işe geç geleceğini söyledikten sonra kendisine ulaşılamadı. İhbar üzerine cep telefonundan ulaşılamayan Dr. Sayar’ın evine giden ekipler içeride kimseyi bulamadı. Aranmasına devam edilen Dr. Sayar’ın, dün sabah Bursa’ya giderken Mobese kameraları ile görüntülendiği belirlendi.

Kadın Doktor Kayıplara Karıştı
Dr.Zeynep Sayar, dün sabah erken saatlerde Bilecik Devlet Hastanesi’ndeki meslektaşlarını arayarak "Biraz rahatsızım, karnım ağrıyor. Geç geleceğim" dedi. Arkadaşlarının ambulans gönderme önerisini kabul etmeyen Dr.Sayar’a bir daha ulaşılamadı. Dün görev yaptığı Bilecik Devlet Hastanesi’ne gitmeyen ve cep telefonu kapalı olan Dr.Sayar’ın Bursa’da oturan yakınları Bilecik’e gelerek cumhuriyet savcılığına kayıp başvurusunda bulundu.
 
Savcının talimatı üzerine Emniyet Müdürlüğü’nden bir ekip dün gece Dr. Sayar’ın Bilecik Gazipaşa Mahallesi Futbol Sokak’taki evine gitti. 6 katlı apartmanın 2’inci katında oturan Dr.Sayar’ın evinde kapıyı açan kimse olmaması nedeniyle polisler eve balkondan girmek için itfaiyeden yardım istedi. Gelen itfaiye aracının merdiveninden balkona çıkıp eve giren polisler içeride kimseyi bulamadı.
 
Polisin yaptığı araştırmada Dr.Zeynep Sayar’ın dün sabah oturduğu apartmandan çıkarken ve aynı gün saat 10.00 sıralarında da 16 CA 573 plakalı otomobiliyle Bursa’ya giriş yaparken Mobese ve güvenlik kameraları ile görüntülendiği belirlendi.
 
Bilecik ve Bursa Emniyet müdürlüklerine bağlı ekipler, Dr.Zeynep Sayar’ın ve otomobilinin bulunması için aramalarını sürdürüyor. 2005 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun Dr. Zeynep Sayar, uzmanlık eğitimini Bursa Şevket Yılmaz Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tamamladı. Dr.Sayar, 2 yıldan bu yana  Bilecik Devlet Hastanesi’nde KBB hastalıkları uzmanı olarak görev yapıyor.
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2014, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER