banner51

Kadıköy'de Olaylı IŞİD Protestosu

Kadıköy’de toplanan ve Kobani’deki IŞİD saldırılarını protesto için Ak Parti İlçe Başkanlığı’na yürümek isteyen bir gruba polis izin vermedi. Polisin biber gazı ve suyla yaptığı müdahaleye eylemciler taş atarak karşılık verdi.

Kadıköy'de Olaylı IŞİD Protestosu
Aralarında HDP ve Kaldıraç’ın da bulunduğu çeşitli sivil toplum kuruluşu üyesi yaklaşık 500 kişi saat 13.00’te Kadıköy Boğa Heykeli önünde toplandı. Grup, “Diren Kobani Kadıköy seninle” ve “Kobani onurdur onuruna sahip çık” diye slogan attı. Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde oturma eylemi ve saygı duruşunda bulunduktan sonra Kadıköy Ak Parti İlçe Başkanlığı’na doğru yürümek istedi. Ancak emniyet yetkilileri yasal olmadığı gerekçesiyle yürüyüşe izin vermedi. Yürümekte ısrar eden gruba çevik kuvvet polisi biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu. Ara sokaklara dağılan gruptan polise taş atarak karşılık verenler oldu. Atılan gazdan çevredeki vatandaşlar ve esnaf da etkilendi.
 
Eylemci bir kadın, asker olduğunu söyleyen bir adamla tartışmaya başladı. Kavga etmek için birbirlerinin üzerine yürüyen tarafları araya giren polis ayırdı. Polisin Kadıköy’deki önlemleri devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER