banner9

Kadıköy ve Maltepe'de Uyuşturucu Operasyonu

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Kadıköy ve Maltepe’de pazartesi günü yaptıkları 2 ayrı operasyonda toplam 220 kilo 660 gram esrar, 20 kilo 300 gram skunk ve 13 kilo 500 gram eroin ele geçirdi.

Kadıköy ve Maltepe'de Uyuşturucu Operasyonu
BOŞ İNŞAATI UYUŞTURUCU İMALATHANESİ YAPACAKLARDI
 
Kadıköy Kozyatağı Mahallesi Sarıkaya Sokak’ta bulunan boş bir inşaata bazı kişilerin çuvallar taşıdığını gören mahalleli durumu polis ekiplerine bildirdi. Polis ekipleri yaptıkları inceleme de şüphelilerin boş inşaatı uyuşturucu imalathanesine çevireceklerini belirledi. Polis ekipleri şüphelilerin 5 gün boyunca inşaata gelmesi için beklemeye başladı.
 
Polis, inşaatın sahibi Orhan Y. ve Hasan Hüseyin Y. olduğunu tespit etti. Ekipler, inşaat sahiplerinden Orhan Y.’nin bir uyuşturucu operasyonunda tutuklandığını belirleyerek inşaatın diğer sahibi Hasan Hüseyin Y.’nin evinde arama yapmak için gerekli izinleri aldı. Hasan Hüseyin Y.’yi de evde bulamayan ekipler inşaata baskın düzenledi. Ekipler içeride bulunan 220 kilo 660 gram esrar ve uyuşturucu imalathanesi yapımında kullanılacağını belirlediği 18 litrelik saksılar, aydınlatma tesisatları, sigorta panosu, havalandırma fanları, havalandırma menfezleri ve elektrik malzemeleri ele geçirdi. Polis ekipleri binaya malzemeleri saklayan şüphelilerden Hasan Hüseyin Y.’yi yakalamak için çalışma başlattı.
 
PARK HALİNDEKİ BİR OTOMOBİLDE 13 KİLO EROİN, 20 KİLO SKUNK
 
Maltepe Bağlarbaşı Mahallesi’nde de bir açık otoparktaki bir otomobil içinde uyuşturucu madde bulunduğu ihbarını alan ekipleri otomobilde inceleme yaptı. Polis, otomobilin bagajında 26 parça halinde 13 kilo 500 gram eroin ve 21 paket halinde 20 kilo 300 gram ’Skunk’ isimli uyuşturucu maddeyi ele geçirdi. Polis ekipleri otomobili otoparka bırakan şüpheli M.A.’yı yakalamak için çalışma başlattı.
 
Polis ekiplerinin şüpheli Hasan Hüseyin Y. ve M.A’yı yakalamak için başlattığı çalışmalar devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER